10 vecí, ktoré by ste nemali robiť na koncertoch

Zdieľať

Živé koncerty dokážu fanúšikom poskytnúť ten najhlbší hudobný zážitok. Vidieť, ako vaša obľúbená kapela zahrá skvelé skladby priamo pred vami, zatiaľ čo si pri tom môžete ten moment užívať s pivkom v ruke a priateľmi navôkol. Takéto chvíle sa človeku dokážu dostať riadne pod kožu a zostanú vo vás navždy. Môže sa však stať, že vám výnimočnú chvíľku znepríjemní niekto cudzí tým, že poruší neoficiálny bontón účastníka rockového koncertu. Či už teda idete na svoj prvý koncert, alebo chodievate pravidelne, pozrime sa spolu na 10 vecí, ktoré nám dokážu najviac pokaziť špeciálny večer a ktoré by ste pre spokojnosť okolo stojacich radšej nemali robiť.

Natáčať si celú šou

Chápem, chcete si zapamätať tú úžasnú atmosféru navždy, tak si začnete na mobil nahrávať úvodnú pieseň. No potom akosi nie a nie prestať a ten displej stále bráni vo výhľade aj napriek tomu, že keď rukou hýbete do rytmu, zachytený materiál doma aj tak vymažete, lebo nebude vôbec pozerateľný.

Tlačiť sa k pódiu, ak ste prišli neskoro

Kamoš meškal, autobus meškal alebo ste boli príliš leniví vystáť si dvojhodinový rad pred vstupom do klubu. Nie je nič otravnejšie, ako keď si nejaký namyslený hlupák zmyslí, že je buldozér a chce sa pretlačiť uprostred šou cez všetkých ľudí až pred pódium. Dobre, raz sa to možno podarilo. Druhýkrát môže naraziť na niekoho, kto ho nepustí ani za nič. Prejavte trošku rešpektu voči tým, čo si dobré miesto vystáli a keď prídete neskoro (či už zámerne, alebo nie) priznajte si, že máte jednoducho smolu a žiadny kamarát vás vpredu nečaká.

Priveľa vypiť

Jedna vec je, keď si dáte niečo len tak do nálady pred akciou a druhá, keď sa počas celej akcie snažíte pripito predierať skrz dav k baru pre jeden, druhý, tretí či štvrtý pohár piva, aby ste sa potom tisli cez tých istých ľudí naspäť na svoje miesto (a polovicu toho, čo vám načapovali, cestou povylieval). Každý na koncerte vysmädne, no každému aj dôjdu nervy, keď sa má uhýbať tomu istému človeku trikrát za pol hodiny.

Komentovať celý koncert 

Možno sa vám len nepáči skladba, ktorú práve hrajú, alebo sa prosto len nudíte. Možno vás tam dotiahli násilím, alebo ste chceli spraviť kamošovi radosť. Ale ak cítite potrebu detailne rozoberať niečo, čo sa koncertu absolútne netýka, choďte sa vyrozprávať niekde na kraj. Tí, čo stoja vo vašom okolí, nepotrebujú počúvať, ako do ucha ziapete známemu svoj príbeh o tom, aký ste mali týždeň. Oveľa radšej uprednostnia živú hudbu, pre ktorú tam prišli.

Oblizovať sa

Pokojne sa držte za ruky, objímajte aj cukrujte, no ak to trvá dlhšie ako dve balady, dajte si trošku pohov. Chvalabohu, hudba na koncertoch je poriadne nahlas a vaše mľaskanie nemusíme počúvať. Nechceme sa však ani polovicu koncertu pozerať, ako sa navzájom oblizujete ako dve opice.

Postaviť sa do predných radov, keď máte skoro dva metre

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt tall guy concert

Keď ste vysokí, používajte mozog a nepostavte sa do prvých radov v strede tak, že blokujete výhľad všetkým za sebou. Niekedy nemusíte byť ani takí vysokí, no máte neposlušne kučeravé háro alebo dredy, ktoré zaberajú ešte viac priestoru ako vaša hlava. Nie, naozaj cez vás nič nevidíme a áno, keď sa posuniete trošku viac doprava, bude to super.

Nosiť nebezpečné doplnky

Obzvlášť na metalových koncertoch sa môžete stretnúť s čímkoľvek. Prehnane dlhé ostne hlavne na náramkoch dokážu spôsobiť nepekné zranenia. Aj keď sa vám na začiatku akcie zdá, že večer bude pokojný, pripravte sa na všetky možnosti a aj na to, že sa môže vedľa vás postaviť niekto, kto sa za každú cenu snaží vyzerať ako extra drsňák. Keď začne headbangovať a metať rukami kade-tade, držte sa v bezpečnej vzdialenosti. Ak by ste niekedy uvažovali nad podobnými doplnkami, radšej ich nechajte doma. Keď ich má na sebe kapela, nemusíte sa nimi chvastať a ohrozovať kamošov aj vy.

Neustále do ľudí navôkol drgať

Na všetko existuje ten správny čas a priestor. Nesnažte sa nabúrať do osobného priestoru ľudí okolo seba a keď na vaše impulzy nereagujú, vyčkajte času ako hus klasu a keď na opačnom konci zbadáte podobne orientovaného blázna, môžete sa pustiť do vzájomného strkania a otvoriť poriadny circle pit. Ak čítate tento článok a neviete, čo toto slovo znamená, držte sa pri akejkoľvek sácajúcej sa činnosti pod pódium radšej stranou. Stačí povedať, že ide o čisto fyzickú aktivitu plnú zábavy a lietajúcich nôh.

Nepreukazovať žiadny záujem

Celý koncert ste sa ani nepohli a ako Frankenstein ste bez najmenšieho prejavu emócií so založenými rukami hľadeli na účinkujúcich. Ani raz ste nezatlieskali, nemali ruky hore ani sa neusmiali. Nech je už dôvod vášho príchodu na koncert akýkoľvek, vaše správanie je neslušné hlavne voči tým, čo stoja na pódiu a dávajú zo seba všetko, aby vás zaujali. Odviažte sa aspoň trochu, rozhýbte tie boky a bavte sa!

Mať nevhodnú obuv

Čudujete sa, keď ste si dali topánky na opätku a ľudia do vás drgajú, že sa po dvadsiatich minútach nedokážete udržať na nohách? Obdivujeme odvahu aj tých dobrodruhov, ktorí či už na letnom festivale, alebo koncerte dokážu prísť do davu v šľapkách, žabkách či sandáloch. Na koncert sa oplatí prísť v pohodlnej a hlavne pevnej obuvi. Aby ste, keď vám niekto druhý skočí pri hromadnom poskakovaní na nohu, nemuseli hneď bežať na pohotovosť.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←