Zostava benefičného Angelus Festu je už takmer kompletná

Zdieľať

Organizátorom sa v roku 2022 podarilo na piatich benefičných podujatiach pod hlavičkou Angelus vyzbierať spolu 6373€ na dobročinné účely (pre OZ Svetielko nádeje, OZ Onkológia BB a zvieracie útulky). Aktuálne prinášajú novinky týkajúce sa Angelus Festu, ktorý sa uskutoční 3. júna v amfiteátri v Banskej Bystrici.

Zostavu letného open-air festivalu doplnili GLOOM (gothic rock/metal), SITŇAN (punk-rock) a dve viac než zaujímavé kapely spoza rieky Moravy – HYPNOS (death metal) a SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY (folk metal).

Deathmetalovú legendu minimálne európskeho formátu Hypnos založili v roku 1999 bývalí členovia kapely Krabathor Bruno a Pegas. Kapela má za sebou úspešné turné po boku slovenských Doomas, počas ktorého sa predstavila aj vo viacerých slovenských mestách a pred pár dňami oznámila, že 29. apríla im vyjde päťskladbové EP Deathbirth. Skladby z neho, spolu s peckami z predchádzajúcich albumov, nepochybne zaznejú aj počas koncertu v banskobystrickom amfiteátri.

Výnimočná sedemčlenná kapela Silent Stream Of Godless Elegy vznikla v roku 1995 a má na svojom konte 6 albumov a 1 EP, pričom zatiaľ posledný album Smutnice vyšiel v roku 2018. Pôvodne doommetalová kapela kombinuje vo svojej tvorbe prvky folku, rocku a metalu a jej vystúpenia si vychutnajú aj fanúšikovia, ktorí neholdujú extrémnemu metalu. To, že kapele je dobročinnosť blízka, potvrdzuje aj jej nedávna aktivita – výťažok 15 500 CZK z predaja tričiek s motívom Ptakoprav venovala organizácii HAIMA Ostrava, ktorá pomáha vážne chorým deťom uľahčiť pobyt v nemocnici a urýchliť návrat do bežného života.

Slovenská gothicmetalová stálica Gloom tiež pozýva na Angelus Fest 2023. Vystúpenie bude prierezom ich troch albumov Nostalgia, Catharsis a Awaken. Kapela vystúpi s novým gitaristom Tomašom Petríkom a hosťujúcou vokalistkou Marcelou Jurčenkovou (Stopa, Dark Mood). Keďže Gloom sa objavia v Banskej Bystrici po dlhom čase, nesmierne sa tešia, že budú môcť predstaviť svoju šou.

Kapela Sitňan s potešením prijala možnosť vystúpiť na dobročinnom festivale Angelus Fest a hovorí: ,,V každej ťažkej dobe je treba vykonávať dobré skutky.“ Skupina, ktorá pochádza z mesta hliníka, čiže zo Žiaru nad Hronom, pôsobí na scéne 31 rokov a zo toto obdobie prebrázdila krížom-krážom Slovensko, ale aj susedné Česko, povymetala veľké aj malé festivaly, krčmy, kluby, kulturáky. Kapela sa hlási k filozofii tzv. alkopunku, vydala 4 radové albumy, niekoľko singlov a videoklipov. Momentálne sa pripravuje na koncertnú sezónu 2023 a nahratie videoklipu na posledný singel Život sa začína, ktorý nahrali v rámci 30. výročia kapely. Na festivale sa môžu fanúšikovia tešiť na prierez pesničiek, ktoré vznikli za tridsaťročné obdobie pôsobenia skupiny. Spolu s kapelou Nekultúra nepochybne potešia fanúšikov kvalitného punku, ktorí prídu kapely podporiť 3. júna 2023 do Banskej Bystrice. 

Na júnovom Angelus Feste vystúpi aj slovenská metalová špička na čele s LUNATIC GODS, MIDNIGHT SCREAM, SAMSARA či BESNA. Celý výťažok z 3. ročníka (100% vyzbieraného vstupného) bude venovaný OZ Onkológia BB na rozvoj ambulantnej časti (nákup kresiel, televízorov do čakárne či infúznych púmp).

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←