Začiatok augusta prinesie na Slovensko premiéru Dropkick Murphys

Zdieľať

Máte aj vy niekoho meno vpísané do tetovania ruže, ako sa spieva v ich piesni Rose Tattoo? Alebo tam máte rovno dôkaz, že ste fanúšikom DROPKICK MURPHYS? Samozrejme, nie je povinnosť dokazovať obľubu skupiny tetovaniami, oveľa viac zaváži prítomnosť na koncerte. Preto ak máte radi týchto bostonských Írov, určite by ste nemali chýbať na ich slovenskej premiére, ktorá sa uskutoční už 7. augusta v bratislavskej Refinery Gallery.

Napriek tomu, že skupina sa primárne spája s Bostonom, pôvodne sa dali dohromady v Quincy. Momentálne fungujú v zložení Ken Casey (basgitara, zaskakujúci hlavný spev), Matt Kelly (bicie), Al Barr (spev), James Lynch (rytmická gitara), Tim Brennan (hlavná gitara, harmonika, mandolína, bouzouki, banjo, piáno, keyboard), Jeff DaRosa (mandolína, bouzouki, banjo, rytmická gitara, klávesy, piáno, harmonika, írska píšťalka) spolu s dvomi tour členmi Kevinom Rheaultom (basgitara) a Campbellom Websterom (gajdy, írska píšťalka). Žánrovo sa zaraďujú do celtic punku, čo je zmes tradičnej hudby, v ich prípade írskej, a punku.

Ich Rose Tattoo či I’m Shipping Up To Boston pozná množstvo ľudí aj bez toho, aby vedeli, že sú od Dropkick Murphys. Okrem toho sú však povestní poriadne živelnými vystúpeniami, čo určite predvedú aj v Bratislave.

Aktuálne je zostava na turné k najnovšiemu albumu Okemah Rising, ktorý je už ich dvanástou štúdiovkou v poradí. Nepočuť však na nej spievať Ala Barra, pretože nahrávka vznikla v čase, keď sa Barr od kapely na čas odlúčil, aby sa mohol venovať svojej chorej matke. Namiesto neho sa teda chopil mikrofónu basgitarista Ken Casey.

Sekundovať im budú podobným spôsobom ladení THE SCRATCH z Dublinu. Štvorica má vo svojej tvorbe taktiež fúziu írskej tradičnej hudby, ale s metalom. Svoj prvý veľký úspech zažili v roku 2017 na Rory Feste a ten ich katapultoval na veľké festivaly i koncerty po celej Británii a Európe.

Na akcii nebude chýbať ani naše domáce zastúpenie v podobe punkrockových FISHING STRIP.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←