Metalová klasika zahrala aj vo vesmíre

Zdieľať

V sobotu sa SpaceX zapísali do histórie, keď vystrelili po prvý raz na obežnú dráhu astronautov. Na palube boli astronauti NASA Bob Behnken a Doug Hurley. Sobotný odpal prišiel po tom, ako zlé počasie zabránilo prvotne naplánovanému vzletu 27. mája. A podľa všetkého, v stredu, cestou k odpaľovacej plošine, mala dvojica astronautov vo svojom zozname skladieb aj klasiku od AC/CD Back In Black.

Páni si túto pieseň údajne vybrali preto, že už je to deväť rokov, odkedy boli naposledy odpálení astronómovia z plošiny 39A. Rovnaký zoznam skladieb pravdepodobne počúvali aj pri sobotnej príprave na odpálenie.

Ukázalo sa tiež, že v nedeľu pred pripojením kapsuly k Medzinárodnej vesmírnej stanici boli Behnken a Hurley prebudení skladbou Planet Caravan od BLACK SABBATH. Space.com hovorí, že táto skladba bola dvojicou vybraná, pretože sú veľkými fanúšikmi Sabbathov.

Očakáva sa, že astronauti strávia na ISS zhruba štyri mesiaca, než sa vrátia domov. Uvidíme, či im pobyt budú spríjemňovať aj ďalšie metalové klasiky.

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←