Wine Fault inšpiroval k novému singlu Alf

Zdieľať

Wine Fault vydávajú po singli West Light ďalšiu ochutnávku z pripravovaného albumu, ktorá nesie názov Alf Life. Ako už názov naznačuje, táto skladba rozoberá na drobné postavu Alfa zo seriálovej série z 80. rokov. Kapela poňala vesmírnu tému so všetkou vážnosťou – gitary sú plné vesmírnych efektov, ozvien a disonancií. 

,,Bolo to jedno ráno, keď som si v telke prepínal seriály HBO MAX a vyskočil tam na mňa Alf s niečím ako ‚pozrite, je späť a môžete si pozrieť všetky jeho časti!‘ a ja som si povedal, že: ‚Pane Bože, načo toto zase?!‘ a z tej situácie vznikol nápad na text tejto pesničky,” prezradil spevák a basgitarista Andrej Fintora a doplnil: ,,Všimnite si, ako sa v čase vždy vracajú a pýtajú sa o slovo bizarné postavičky, ktoré akoby nevedeli, že treba vedieť v nejakom momente odísť a nechať to jednoducho tak. Nie je to len o Alfovi, sú to politici, ‚starí známi‘, o ktorých ste dlho nevedeli (a bolo to tak dobre) a zrazu sú späť… Každý si môže dosadiť to svoje. Alf Life je o nevyžiadanom vracaní sa.”

K skladbe pripravila kapela aj DIY videoklip. Wine Fault sa už po tretíkrát vrhli na nahrávanie v štúdiu PULP. O nahrávanie a produkciu sa postarali Jakub Hríbik a Jakub Spiszak. Grafiku navrhol bubeník kapely Patrik Urban. Mastering si vzal pod taktovku viedenský masteringový inžinier Alexander Vatagin. Druhý album kapely, ktorý ponesie názov Maybe Scissors, uzrie svetlo sveta v apríli tohto roku. 

Zdroj: Wine Fault

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←