VOLUME: Aj po dvoch rokoch je o album veľmi veľký záujem

Zdieľať

Už dva roky prešli od vtedy, čo trenčianska partia VOLUME vydala svoj zatiaľ posledný album Pravá Tvár. Kým pripravia nový materiál, rozhodli sa osláviť druhé výročie tým, že album celý zverejnili zadarmo. Spevák a gitarista Majo Krátky prezradil nielen to, ako vníma tento album s odstupom času, ale aj v akej fáze sú prípravy jeho nasledovníka, ako vnímajú akustické sety či možnosť predskakovať Zoči Voči.

Pred pár dňami ste oslávili dva roky od vydania vášho posledného albumu Pravá tvár. Ste s týmto albumom spokojní aj po tomto čase?
Áno. V období, kedy album vznikal, sme si vyčlenili takmer rok čas len na prípravu samotného albumu. Vtedy to bolo maximum, čo sme vedeli nahrať a vydať a myslím, že je to cítiť dodnes. Ja osobne mám album Pravá Tvár veľmi rád. Bol pre nás dosť prelomový či už zvukovo, alebo 10 mesiacov trvajúcou Pravá Tvár Tour 2018.

Ako oslavu tohto výročia ste ho zverejnili celý na YouTube. Prečo práve tento typ „oslavy“?
Nie je to ani tak oslava ako poďakovanie našim fanúšikom. Aj po dvoch rokoch je o album veľmi veľký záujem, čo nás, samozrejme, veľmi teší.  Práve preto sme chceli, aby náš album bol dostupný úplne všade a YouTube nám v zozname chýbal. No a lepší dátum zverejnenia ako druhé výročie sa vymyslieť nedal.

Nie je to len také „prázdne gesto“, keď ten album buď fanúšikovia už majú, alebo ho máte už dávno zverejnený napríklad na streamovacích službách, ku ktorým má dnes prístup väčšina mladých ľudí?
Máš pravdu, album je už dva roky na službách ako Spotify, iTunes alebo Amazon, ale YouTube celý album nedostal. Aj keď sú streamovacie služby čoraz viac populárne, stále je mnoho ľudí, ktorí ich nepoužívajú.  Preto sme sa rozhodli streamovať náš album zdarma úplne pre všetkých. A aby to nebolo úplne rovnaké, na YouTube sme zverejnili aj bonusovú pieseň, ktorú ešte nikto nikdy nepočul.

Plánujete to osláviť aj ešte nejako inak? Alebo si to necháte až k iným výročiam?
Myslím, že tentokrát to stačilo a energiu si ušetríme na ďalšie výročia.

A čo nasledovník? Môžeš nám prezradiť, v akom stave je príprava nového albumu?
Na nový album sa veľmi tešíme. Ja sa neviem dočkať, až ho vypustíme medzi vás.  Momentálne máme pripravených zhruba 19 piesní, na ktorých usilovne v štúdiu pracujeme. Snažíme sa opäť nahrať album, aký sme ešte nenahrali a taktiež sa snažíme o to, aby sme boli s albumom spokojní aj s odstupom niekoľkých rokov.  Preto si opäť nechávame čas na prípravu a termín vydania ešte nie je známy. Predbežne ale na prelome rokov 2020 a 2021. Samozrejme, dovtedy ešte určite zverejníme z albumu ďalší singel tak ako Všetko raz prebolí alebo Stále to cítim.

Nedávno ste sa stali tiež súčasťou projektu Slovenská krčma. Rýchlo ste sa stotožnili s myšlienkou tohto projektu?
Myslím, že sme do toho išli naplno ako jeden celok.  My sa k politike nikdy verejne nevyjadrujeme, ale tentokrát ide naozaj o veľa a rozhodli sme sa túto myšlienku podporiť svojou účasťou. Veľmi ma potešilo, že sa dokázalo po celej krajine toľko ľudí zjednotiť pre spoločnú vec. Náš koncert mal veľmi príjemnú atmosféru.

Zahrali ste v Trenčíne v rámci neho svoj akustický set. Je pre vás akustické vystúpenie niečím výnimočnejšie ako klasický set alebo ho volíte len z nutnosti okolností?
Akustický set pre nás vôbec nie je cudzí. Pravidelne máme v zozname koncertov akustické koncerty.  Niekedy je pre nás naozaj výzva prerobiť aj naše tvrdšie veci do akustických verzií. Ale výsledok vždy stojí za to a piesne vtedy dostanú úplne inú atmosféru. To je to, čo nás na tom tak baví.  Niektoré piesne hrávame na koncertoch už takmer 6 rokov takmer každý víkend a práve vďaka akustickým verziám nás tieto piesne stále baví hrať.

Vďaka svojim fanúšikom budete aj predkapela na trenčianskom koncerte na turné kapely Zoči Voči, ktorá tak oslávi 10 rokov od svojho debutu. V hlasovaní ste skončili na druhom mieste. Ako to chcete chalanom z NighTeen SevenTies, ktorí hlasovanie vyhrali,  „vrátiť“?
Toto hlasovanie je kapitola sama o sebe. Je priam smutné, ako sa niektorí ľudia dokážu urážať alebo na seba útočiť len na základe prehry.  My nemáme vôbec potrebu chalanom z NighTeen niečo vracať.  Hlasovanie prebehlo a fanúšikovia vytiahli na prvé miesto NighTeen SevenTies. My sme to prijali a vôbec sme nečakali, že nakoniec budeme stáť na tom pódiu aj my. Preto nás to veľmi potešilo, že sme boli vybraní aj my s Volume, za čo sme veľmi vďační.  Mnohí fanúšikovia niektorých kapiel sa z výsledkov snažili vyvolať vojnu obviňovaním víťazov z podvodu alebo podobne, čo nás všetkých naozaj zaskočilo. Je to predsa súťaž a vyhráva ten lepší. My s chalanmi z NighTeen SevenTies máme rovnaký sen a cieľ, za ktorým ideme a naše cesty sa určite ešte niekoľkokrát prekrížia. 

Máte už naplánované aj ďalšie koncerty na najbližšie mesiace?
Áno, aj popri nahrávaniu nového albumu a jeho prípravách sa chystáme na cesty. Mnoho koncertov je stále ešte v riešení a nemajú pevné termíny, ale zatiaľ si môžete zapísať 29. február Trenčín, 3. apríla Nové Mesto nad Váhom, 11. apríla Uherské Hradiště, 7. mája Majáles Zlín, 19. júla Vráble, 19. septembra Trenčín a 19. decembra Trenčín. Termíny koncertov pravidelne zverejňujeme na našom webe.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←