Marco Mendoza je v Európe ako doma, na Slovensku odohrá dva koncerty

Zdieľať

Po vyše dvoch rokoch koncertného pôstu sa ako jeden z prvých zahraničných umelcov ukáže na Slovensku známy basgitarista MARCO MENDOZA. Aktuálne križuje Európu so svojím turné Marco Mendoza Europe 2022, ktoré má úctyhodných štyridsať zastávok.

Na Slovensku hral niekoľkokrát a teraz sa predstaví v Nitre vo Frankie Rock Clube 26. apríla 2022 (koncert presunutý z Banskej Bystrice) a o deň neskôr 27. apríla 2022 v Blue Note v Novom Meste nad Váhom. S Marcom sa na pódiu vždy objavujú kvalitní muzikanti. Na práve prebiehajúcom turné uvidíme za bicími opäť Kylea Hughesa (Bumblefoot), ktorý hosťuje aj na pripravovanej sólovke legendárneho speváka Grahama Bonneta (Rainbow, Alcatrazz,…). Kyle už u nás s Marcom hral, ale na poste gitaristu je prekvapenie z Chorvátska, talentovaný Ivan Keller (Animal Drive). Ak sa vám zdá názov Ivanovej materskej kapely povedomý, je to skupina, z ktorej si David Coverdale vybral do Whitesnakeu speváka Dina Jelusica.

O Mendozovom obrovskom talente svedčí mimoriadna multižánrovosť. Môžete ho počuť na nahrávkach rôznych štýlov od jazzu a soulu cez rock a hard rock až po heavy metal. Vidieť ho fanúšikovia mohli v obrovských halách ako člena Thin Lizzy, neskôr Black Star Riders a Whitesnake. V open arénach, ale aj vo väčších a menších kluboch s jeho poslednou kapelou The Dead Daisies, ktorú v roku 2019 opustil. S aparatúrou, ktorá na svoj výkon potrebovala malú elektráreň, ale aj unplugged. Vždy dal zo seba všetko, vždy išiel naplno. Dokonca aj vtedy, keď bolo v klube maximálne desať platiacich divákov – tých zopár ľudí dostalo za svoje peniaze maximálny zážitok.  

Okrem spomenutých kapiel hrával v Blue Murder, na Coverdaleovom sólovom albume Into The Light, spolupracoval s Tedom Nugentom, Johnom Sykesom, Billom Wardom (Black Sabbath), Dolores O’Riordan (Cranberries), Journey a ďalšími. O Marcovej všestrannosti svedčí aj jeho pôsobenie v jazzovom triu, v ktorom s ním hrávajú Joey Heredya (bicie) a Renato Neto (klávesy). Spolu vydali jednu živú nahrávku Live In L.A.

Čo sa týka najhorúcejších noviniek, Marco má pripravený nový, štvrtý sólový album, z ktorého vypustil prvý singel plný energie Take It To The Limit. Za zmienku stojí aj zaujímavosť, že sa stal členom ďalšej superskupiny. Pod menom ICONIC pripravili na leto album a okrem Marca sú členmi Michael Sweet (Stryper) – gitara, Joel Hoekstra (Whitesnake) – gitara, Tommy Aldridge (Whitesnake) – bicie a Nathan James (Inglorious) – spev. No a zabudnúť nemožno ani na prekvapenie, ktoré Marco pripravil pre fanúšikov koncom minulého roka. Tým prekvapením bola kniha o Marcovom živote Marco Mendoza Showtime a predplatitelia si ju mohli objednať spolu s tričkom, nálepkou a záložkou.

Určite si na koncert Marca Mendozu nájdite čas. Nič lepšie na naštartovanie po pandemických koncertných suchotách sa nám nemohlo pritrafiť.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←