V The Halo Effect sa stretlo päť utečencov z In Flames

Zdieľať

Prednedávnom to v undergroundových kuloároch opäť ožilo. Mierny rozruch a obrovskú zvedavosť vzbudila informácia o chystanom projekte s názvom THE HALO EFFECT.

Zaujímavým bol hlavne fakt, že kapelu tvoria bývalí aj súčasní členovia švédskej legendy In Flames. Niektorí z nich strávili v kapele viac ako dve dekády.

Zostavu otvára spevák Mikael Stanne, ktorý strávil v ,,plameňoch” asi najkratšie a svoju hlasovú stopu zanechal na debutovom albume. Mikael obsluhuje mikrofón aj v kapele Dark Tranquillity, kde pôsobí od jej vzniku.

Gitaru, samozrejme, chytil dobre známy hudobník a skladateľ Jesper Strömblad, ktorý legendárnu švédsku svorku založil a v priebehu dvoch desiatok rokov členstva v nej vystriedal viacero nástrojov – od bicích až po sólovú gitaru. Po svojom odchode často In Flames kritizoval za zmenu hudobného smerovania a odporúčal im zmeniť názov kapely.

Druhým gitaristom je Niclas Engelin. Ten sa jednu chvíľu hral na rytmického gitaristu, ale dlho ho to nebavilo. Až po odchode Strömblada sa v roku 2010 do kapely vrátil a nahradil ho na poste sólového gitaristu, kde je až doteraz.

Basgitarista Peter Iwers opustil In Flames v roku 2016 a to preto, aby so Strömbladom založil novú kapelu s názvom Cyhra.

Posledný na zozname je bubeník Daniel Swensson, ktorý sa porúčal rok pred Iwersom a ako dôvod udal, že sa chce venovať rodine. Po šiestich rokoch sa mu zacnelo za bicími a možno už toho mal plné zuby. Predsa len, vychovávať tri dcéry môže byť aj trochu náročné.

Na svetlo sveta sa dostal už aj prvý singel Shadowminds. Možno sa predsa len dočkáme podobných peciek, ako boli na albumoch Colony či Clayman.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←