In Flames oslávia tridsať rokov aj na Slovensku

Zdieľať

Na svetovej scéne sú kapely, ktoré si za roky svojej existencie urobili veľké meno. Niektoré muzikou, iné imidžom či koncertnou šou. Niektoré kapely si zadefinovali postupom času dokonca taký typický zvuk, že je priam nemožné pomýliť si ich s niekým iným. Či už je to vďaka gitarám alebo farbe spevákovho hlasu, bez pochýb medzi takéto kapely patrí aj formácia IN FLAMES. Švédi, ktorí sa radia k súčasnej svetovej špičke melodického death metalu, aktuálne oslavujú tridsať rokov na hudobnej scéne.

Napriek tomu, že mnohí fanúšikovia ranej tvorby kapely stále repcú proti súčasnému zvuku In Flames, naprieč trinástimi albumami je krásne zvukovo vykreslený proces vývoja, ktorý nateraz vrcholí vo vlaňajšej nahrávke I, The Mask. Pre niekoho to nie sú In Flames, pre iných je to metalový album roka. Album, ktorý bol dokonca nominovaný na Grammy. Album, ktorý sa v Rakúsku, Švédsku či Amerike umiestnil na prvom mieste a v Nemecku obsadil druhé miesto medzi najlepšími rockovými a metalovými albumami.

„Môže to znieť ako klišé, ale je to pravda. Potrebujeme, aby bola hudba pre nás rovnako zaujímavá ako pre našich fanúšikov, pretože to pre nás nikdy nebolo len prácou, je to spôsob života, žiť podľa hesla ‚In Flames we trust‘,“ vysvetľuje gitarista kapely Björn Gelotte.

AKTUALIZÁCIA (7. apríl 2020): Koncert je presunutý, kapela hľadá nové termíny pre celé turné.

In Flames sa už na pódiu stretli aj s velikánmi ako Judas Priest, Five Finger Death Punch či Disturbed, s ktorými prebrázdili svet počas spoločných turné. Tento rok popredná švédska metalová formácia začína svoje turné koncertmi v Rusku a Austrálii. Následne pokračuje Európou a v rámci tohto veľkolepého turné sa zastaví v sobotu 23. mája aj v bratislavskom MMC. Klasické lístky, ako aj tie VIP, sú už v predaji. Už by ste určite nemali dlhšie čakať, Jesterheads!

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←