Rockový týždeň v kocke: Ozzy Osbourne, Mötley Crüe aj Greta Van Fleet

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 19. – 25. jún 2023

Josh Kiszka, frontman Greta Van Fleet, sa vo vyhlásení na svojich sociálnych sieťach prihlásil k LGBT+ komunite. Priznal, že so svojím priateľom má už 8-ročný vzťah. Vyhlásenie bolo reakciou na to, že štát Tennessee, kde Kiszka žije, predstavil 27 zákonov, ktoré by obmedzili práva ľudí z LGBT+ komunity.

Deadland Ritual bola superkapela, ktorá sa začala formovať v roku 2018. Jej zostavu tvorili Geezer Butler, Steve Stevens, Matt Sorum a Franky Perez. Vydali dva single, pripravili 12 skladieb na album, no kým ich začali nahrávať, prišla pandémia. Butler teraz vysvetlil, že Sorum a Perez opustili kapelu, a tak sa rozpadla.

Budúci rok to bude už 25 rokov, od kedy Slipknot vydali svoj eponymný debutový album. Corey Taylor v rozhovore prezradil, že na oslavu tohto výročia plánujú svetové turné.

Mick Mars, bývalý gitarista Mötley Crüe, pracuje na svojom prvom sólovom albume, ktorý sa bude volať Another Side Of Mars.

Mötley Crüe zverejnili na svojich sociálnych sieťach plagát na koncert kapely Dögs Of War na 30. júna v menšom londýnskom podniku. Je to deň pred ich koncertom v londýnskom Wembley. Kapela nedávno nahrávala nové skladby a jedna z nich je pomenovaná práve Dogs Of War, preto sa uvažuje, či na tomto koncerte (ak nie je len fiktívny) nepôjde len o premiéru nového singla.

Desaťmetrový kovový býk, ktorého vytvorili pre otvárací ceremoniál 2022 Commonwealth Games v Birminghame, dostal meno po Princovi z temnôt, teda Ozzy, ktorý z tohto mesta pochádza. O mene býka rozhodovali ľudia hlasovaním a meno Ozzy vyhralo s viac ako sedemdesiatimi percentami hlasov.

Zaujímavosť týždňa:  Zásnuby v deathmetalovom mosh pite na dánskom festivale

Zdroj: loudersound.com, loudwire.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←