UK Subs to opäť odpália v Bratislave aj Košiciach

Zdieľať

Len tri mesiace po The Exploited príde do košického klubu Collosseum ďalšia punková legenda. Tentoraz to bude UK SUBS, ktorá sa na košické pódium vráti takmer na deň presne po dvoch rokoch. A presne po roku sa vráti aj do Randalu do Bratislavy.

Neúnavný Charlie Harper a jeho UK Subs fungujú bez prestávky už neuveriteľných 44 rokov a zaradili sa medzi ikony punku, ako sú Sex Pistols, The Exploited, Buzzcocks, The Ramones, The Clash, The Damned alebo Sham 69. V kapele sa vystriedalo viac ako 70 muzikantov, z čoho iba bubeníkov bolo vyše tridsať.

Jediným stabilným členom je len spevák Charlie Harper, ktorého meno sa dostalo aj do seriálu Dva a pol chlapa. Jeho režisér Chuck Lorre je totiž veľkým fanúšikom UK Subs a postavu, ktorú v ňom stvárnil Charlie Sheen, pomenoval podľa tohto slávneho punkera.  Ďalšej pocty sa UK Subs dočkali od muzikantov z Guns N‘ Roses. Tí v roku 1993 nahrali jej skladbu Down On The Farm a zaradili ju na svoj album coververzií The Spaghetti Incident.

Vďaka svojej kondičke si 75-ročný Harper vyslúžil prívlastok nesmrteľný. Punkový dôchodca je stále v skvelej forme, s kapelou odohrá ročne vyše 200 koncertov a aby toho nemal málo, vymyslel si ešte aj vedľajší projekt Urban Dogs. So svojimi spoluhráčmi (Steve Straughan – gitara, Alvin Gibbs – basa a Jamie Oliver – bicie) sú aj teraz na cestách Európou a po úspechu slovenských koncertov si našu krajinu do kalendára zapísali zas.

Ako hosť si pred touto kultovou kapelou zahrajú 31. januára v Bratislave DEGRADACE a košický koncert odštartuje domáce streetpunkové trio TVOI POSTOI. Dátum, kedy to UK Subs v Košiciach odpália je vďaka mnohým dvojkám veľmi ľahko zapamätateľný, takmer magický – nedeľa 2. február 2020.

UK SUBS, DEGRADACE
31. január 2020
Randal, Bratislava
FB udalosť
Vstupenky

UK SUBS, TVOI POSTOI
2. február 2020
Collosseum, Bratislava
FB udalosť

Zdroj: Natália Novotná/text

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←