Tvorcovia snímky o Bowiem zverejnili prvú scénu z filmu

Zdieľať

Na YouTube sa objavila prvá scéna z pripravovaného filmu Stardusto DAVIDOVI BOWIEM. Zverejnená bola na účte Film Constellation a ukazuje takmer minútu a pol dlhý záber, v ktorom 24-ročný Bowie (Johnny Flynn) diskutuje so svojím publicistom Ronom Obermanom (Marc Maron) o úsilí preraziť v USA.

„Myslím, že budeš najväčšou prekliatou hviezdou v Amerike,” hovorí Oberman v spomínanej scéne. Bowie pochybuje o tom, či to myslí úprimne, a tak Oberman dodáva: „Necháp ma zle, ja som len menšina jedného, no stačí len jeden človek, ktorý verí, na to aby zmenil svet, však?”

Tvorcovia popisujú Stardust ako film o „Davidovi predtým, ako sa stal Bowiem” a zobrazujú v ňom okamihy, ktoré inšpirovali vznik prvého a najpamätnejšieho Davidovho alter ega – Ziggy Stardust. Takisto je vo filme zachytený zlom v jeho kariére, ktorý upevnil jeho postavenie vo svete ako jednu z najväčších kultúrnych ikon.

Natáčanie filmu bolo oznámené vo februári 2019 a v tom čase Bowieho syn Duncan Jones zverejnil niekoľko tweetov, ktoré spochybňovali tento projekt. „Som si istý, že nikto nedostal hudobné práva na natočenie životopisného filmu o mojom otcovi. Vedel by som o tom. Netvrdím, že sa tento film nenatáča, no hovorím to, že v ňom nebude použitá žiadna otcova hudba a neviem si predstaviť, že by sa to zmenilo. Ak chcete vidieť životopisný film bez jeho hudby a požehnania jeho rodiny, je to na vás.”

Stardust mal mať premiéru na filmovom festivale Tribeca v New Yorku, ten bol však odložený kvôli prebiehajúcej pandémii. Herec Johnny Flynn je pre publikum známy hlavne z Netflix seriálu Lovesick. Ron Oberman si predtým zahral v ďalšom Netflix seriáli GLOW.

Zdroj: ultimateclassicrock.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←