The Minority predstavujú slnečnú novinku s jasným odkazom

Zdieľať

Bratislavská punkrocková kapela THE MINORITY predstavuje novú skladbu s názvom Mám vás…, ktorá pochádza z materiálu, ktorý je výsledkom poslednej návštevy štúdia ešte zo zimného obdobia v roku 2022. Táto novinka opäť prezentuje priamočiary a melodický „kalifornský“ punk rock, ktorému v správnej miere napomáha aj slnečný videoklip.

Pieseň svojím významom v sebe skrýva hlavne správnu dávku bezstarostnosti, ktorá až tak nerieši minulosť alebo budúcnosť, ale skôr sa zameriava na prítomnosť a užívanie si života naplno. Ako dodáva spevák a frontman kapely Peter Jarábek: „Textom pesničky prúdi obrazne povedané „mladá krv“, pretože je veľmi dôležité, aby človek neriešil stále nejaké minulé alebo budúce problémy, ale skôr bol duchom čo najdlhšie mladý a bez obáv.

Videoklip sa natáčal v Trnave na letisku Boleráz – na veľkom a neohraničenom priestranstve, kde nič nebráni prieniku slnečných lúčov počas celého dňa. „Chceli sme, aby sa nám čo najlepšie podarilo zachytiť všetky tie slnečné zábery a západy slnka, ktoré dodávajú celému stvárneniu takú ľahkú a pohodovú atmosféru,“ hovorí Peter Jarábek a dodáva: „Dať von tento singel akurát v zimnom období bol viac zámer ako náhoda. Veríme, že jeho letný nádych bude pekným kontrastom k týmto chladným dňom.“

Dejom celej snímky sa tiež nesú zábery, v ktorých kapela natáča ako keby samých seba na kameru, do ktorej adresuje text piesne a hlavne jej názov Mám vás…. To, kde majú chalani z kapely The Minority všetkých, nie je presne povedané, ale dá sa to vydedukovať alebo domyslieť. „Týmto jednoduchým stvárnením sme chceli dať jasne najavo, kde všetky tie zaužívané pravidlá, otázky, frázy a obavy máme,“ dodáva Peter Jarábek.

Momentálne sa The Minority chystajú na krátke klubové turné a potom v lete na festivaly v rámci Slovenskej a Českej republiky. Nový singel Mám vás… je teda aj určitou pozvánkou na koncertnú sezónu v roku 2023.

Aktuálne koncerty The Minority na rok 2023:

18. marec – Queen’s Pub, Púchov

12. máj – Rock House, Topoľčany

10. jún – Sound Garden Festival, Liptovský Mikuláš

21. júl – Vodafest, Dobrá Voda u Pacova (CZE)

4. august – Kultúrne leto, Topoľčany

14. október – RC Mlyn, Vrútky

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←