Slobodná Európa sa po roku vráti na pódiá v novej zostave

Zdieľať

Po úspešnom a vypredanom minuloročnom turné k 30. výročiu kapely si dala SLOBODNÁ EURÓPA koncertnú pauzu, aby po roku prišli s mnohými novinkami.

„Laca Lučeniča, ktorý k nám pred dvomi rokmi nastúpil na uvoľnené miesto basgitaristu, sme sa rozhodli využiť radšej ako gitaristu, keďže už od roku 1992 sa práve ako gitarista podieľal na nahrávaní našich albumov a výrazne tak ovplyvnil zvuk kapely. Preto sme si povedali, že by bola veľká škoda nezrealizovať to aj naživo teraz, keď už je stálym členom Slobodnej Európy. Myslím, že to veľmi pozitívne ovplyvní náš koncertný sound,“ hovorí frontman Whisky.

„Novú zostavu dopĺňa na basovú gitaru Rasťo Gore, známy svojím pôsobením v Davovej Psychóze, z čoho sa celá kapela veľmi tešíme a už aj prvé skúšky ukázali, že to bola naozaj výborná voľba.“


Novú zostavu si budú môcť fanúšikovia prísť pozrieť naživo na predvianočných koncertoch, ktoré kapela odohrá v štyroch slovenských mestách.

Kapela má okrem novej zostavy aj nový management, agentúru ProMusic. Na Slovensku zastupujú interpretov ako David Koller, Dorota Nvotová, Dano Heriban, Karpatské Chrbáty, Vrbovských Víťazov a organizujú tiež veľké koncerty ako Judas Priest, Korn či Limp Bizkit. „Veľmi sa tešíme z  tejto spolupráce, keďže ide o našu obľúbenú kapelu,“  dodáva Michal Očovan z agentúry.

Predvianočné koncerty:
11. december ZVOLEN, Dom kultúry ŽSR
12. december BRATISLAVA, Majestic Music Club
19. december ŽILINA, Smer Klub 77
24. december BRATISLAVA, Randal Club – Vianočný polnočný koncert
26. december KOŠICE, Collosseum Club

Vstupenky na všetky koncerty budú v predaji už tento piatok 7. augusta.

Zdroj: Michal Očovan

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←