Slipknot konečne premiérovo na Slovensku

Zdieľať

Tak ako sa všetko posúvalo, menilo a rušilo kvôli covidu, pandémia zasiahla aj premiéru SLIPKNOT na našom území. A hoci to chvíľku dokonca vyzeralo, že o ich koncert u nás prídeme, nakoniec sa tak nestalo. Našťastie. Preto sa už toto leto môžeme tešiť na ich vystúpenie, ktoré sa uskutoční 3. augusta na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave v rámci We Are Not Your Kind Tour.

Skupina vznikla v roku 1995, takže pódiá brázdi už krásnych 27 rokov. Nebolo ich od začiatku deväť ako teraz a aj štýlovo sa vyvíjali. Aktuálnu zostavu tvoria Corey Taylor (vokály), Shawn Clown Crahan (perkusie – u neho konkrétne sudy, sprievodné vokály), Sid Wilson (DJ), Craig Jones (sample, klávesy), Jim Root (gitara), Alessandro Venturella (basgitara), Jay Weinberg (bicie) a Michael Pfaff (perkusie – sudy, podobne ako Clown, sprievodné vokály).

Slipknot majú zatiaľ na konte 6 štúdiových albumov, z ktorých posledný vyšiel v roku 2019 pod názvom We Are Not Your Kind. Aktuálne už však pracujú na niečom novom, čo by malo byť vraj tvrdšie ako ich doterajšia tvorba. Prvá ochutnávka z novinky prišla koncom minulého roka s názvom The Chapeltown Rag a skutočne znie veľmi podobne ako starý dobrý Slipknot z klasických čias.

Kapela, ktorá bola doposiaľ desaťkrát nominovaná na Grammy a jednu získala v roku 2006 v kategórii Best Metal Performance za Before I Forget, je povestná svojimi veľkolepými koncertmi plnými efektov. Tie treba zažiť na vlastnej koži. Preto neváhajte a choďte si ich vychutnať v auguste na prvom jedinečnom slovenskom koncerte.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←