Rockový týždeň v kocke: The Ramones, Masterplan aj Guns N‘ Roses

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 22. – 28. január 2024

Andrew Wild napísal knihu Mirror Of Dreams – The Progressive Rock Revival 1981 To 1983, ktorá zachytáva britskú progresívnu scénu na začiatku 80. rokov. Vydaná bude 21. júna. Na rok 2025 je naplánovaná aj jej druhá časť, ktorá pokryje roky 1984 – 1989.

Na spoločnú cestu Európou sa vydajú kapely Anthrax, Kreator a Testament. Najbližšie ku Slovensku sa trojica ukáže 10. decembra v Budapešti a 11. decembra v Katoviciach.

Blackmetalová kapela Martyrdom mala na svojom koncerte v Houstone v moshpite skutočnú odrezanú prasaciu hlavu. Po tom, čo sa video z tohto moshpitu stalo virálnym, sa kapela ospravedlnila každému, komu to nejako ublížilo (napríklad vegánom či moslimom). Nie je jasné, či tú hlavu na koncert priniesla kapela alebo niekto iný.  

Ozzy Osbourne sa so svojimi fanúšikmi ešte naposledy rozlúči naživo. Jeho manželka Sharon prezradila, že je plán usporiadať dva špeciálne finálne koncerty v jeho rodnom Birminghame. Bližšie informácie zatiaľ nie sú známe.

Guns N‘ Roses sa pridávajú ku kapelám, ktoré na vytvorenie videoklipu použili umelú inteligenciu. Takýto klip, ktorý mieša živé zábery s animáciami tvorenými AI, dostala skladba The General, ktorú GNR zverejnili v decembri minulého roka.

Nový videoklip má aj Bruce Dickinson, spevák Iron Maiden. Odhalil totiž druhý singel Rain On The Graves z pripravovaného sólového albumu The Mandrake Project (1. marec).

Desiaty album plánuje vydať Frank Turner. Volať sa bude Undefeated, vyjde 3. mája so štrnástimi skladbami a zverejnený má už aj prvý singel Do One.   

Ešte v roku 2021 ohlásil Netflix plány na natočenie biografie Joeyho Ramonea na základe knihy jeho brata Mickeyho Leigha. Manželka Johnnyho Ramonea však teraz proti tomu podáva žalobu, pretože sa jej nepáči, že bude film vytvorený bez jej spoluúčasti a podľa nej bude príbeh The Ramones vypovedaný jednostranne, čo nie je fér voči kapele a jej odkazu.

Masterplan po viac ako desiatich rokoch prichádzajú s novou skladbou. Singlom Rise Again hlásia, že sú pripravení opäť sa naplno vrátiť na scénu.

Zdroj: Loudersound, All Noir

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←