Rockový týždeň v kocke: Kiss, Bruce Dickinson aj John Lennon

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 27. november – 3. december 2023

V Prahe zomrel zakladajúci člen Killing Joke Geordie Walker. Jednému z najvplyvnejších gitaristov post-punkovej éry bola vo veku 64 rokov osudná mŕtvica.

Režisér Rob Reiner potvrdil, že vo februári začína natáčanie sequelu filmu This Is Spinal Tap. Objaviť by sa v ňom mali aj Paul McCartney či Elton John.

Kiko Laureiro sa v dohľadnej budúcnosti nevráti na pódiá s Megadethom, minimálne nie v roku 2024. Stále musí riešiť bližšie nešpecifikované rodinné záležitosti. Ako jeho náhrada pokračuje Teemu Mäntysaari.

Na Mikuláša vyjde na Apple TV+ trojdielna dokumentárna séria John Lennon: Murder Without A Trial, ktorá preskúma vraždu speváka Johna Lennona. Súčasťou dokumentu budú doteraz nezverejnené fotografie či rozhovory s očitými svedkami vraždy, psychiatrami, detektívmi, Lennonovými priateľmi aj obhajcami vraha Marka Davida Chapmana.

Judas Priest majú nový videoklip k piesni Trial By Fire. Je to druhý singel z nadchádzajúceho albumu Invincible Shield, ktorý vydajú 8. marca.

Prvú sólovú skladbu po osemnástich rokoch vydal Bruce Dickinson. Afterglow Of Ragnarok je jedna z desiatich piesní, ktoré vyjdú na albume The Mandrake Project 1. marca.  

Prvý singel z pripravovaného konceptuálneho albumu The Circus And The Nightwhale (16. február) zverejnil aj Steve Hackett. Nesie názov People Of The Smoke.

Ghost v tichosti pripravili 13-skladbovú kompiláciu 13 Commandments a zverejnili ju na začiatku decembra. Obsahuje najväčšie hity kapely, ale aj staršiu skladbu Zenith, ktorá doteraz nebola dostupná na žiadnej streamovacej platforme.

Dragonforce odhalili novú verziu svojho singlu Doomsday Party, tentoraz ako duet s Elize Ryd z Amaranthe. Skladba bude ako bonus na nadchádzajúcom albume Warp Speed Warriors, ktorý sa na svet dostane 15. marca.

Kiss odohrali svoj úplne posledný živý koncert v Madison Square Garden v New Yorku pred 20-tisíc fanúšikmi. A potom prišlo oznámenie, že to vlastne nie je definitívny koniec. Začína totiž nová éra kapely, v ktorej bude pomaľovaná štvorica pokračovať vo forme avatarov. Inšpirovali sa šou Abba Voyage, kde členovia kapely vystupovali len ako 3D projekcie. Uzavreli preto spoluprácu s Industrial Light & Magic a Pophouse, ktorí vytvorili avatary, ktoré môžu koncertovať donekonečna.

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←