Rockový týždeň v kocke: Alice Cooper aj Whitesnake

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 21. – 27. august 2023

Kapela Yes vydá 6. októbra svoje najväčšie singlové hity na jednej nahrávke pod názvom Yessingles. Do výsledného výberu na 140g vinyl sa dostalo dvanásť skladieb.

Roger Waters zverejnil svoju verziu klasiky Time svojej bývalej kapely Pink Floyd. Nová verzia, ktorá bude na jeho albume The Dark Side Of The Moon Redux (vydanie 6. októbra), obsahuje hovorený úvod.

Marc Hudson, spevák DragonForce, zverejnil tretí singel (titulnú skladbu) zo svojho debutového albumu Starbound Stories a o pár dní na to už aj celý tento album.

Zomrel Bernie Marsden, bývalý gitarista Whitesnake a jeden zo zakladateľov tejto kapely. Mal 72 rokov.

Spoločnosť Vampyre Cosmetics ukončila spoluprácu s Aliceom Cooperom, pretože v nedávnom rozhovore odpovedal na otázku o právach transrodových ľudí, že sa to dostalo do absurdného bodu a označil to za ,,výstrelok“. Spoločnosť vyhlásila, že stojí za LGBT+ komunitou.

Amorphis idú 13. októbra vydať svoj tretí živý album Queen Of Time (Live At Tavastia 2021) nahraný počas streamovaného koncertu z klubu Tavastia vo fínskych Helsinkách. Prvým zverejneným singlom z tohto albumu sa stala Amongst Stars s hostkou Anneke van Girsbergen.

Zdroj: loudersound.com, Napalm Records

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←