Rob Raven a Mofokiller v spoločnom klipe krotia beštiu

Zdieľať

V každom z nás žije beštia, ktorá sa môže za určitých okolností prehrýzť na povrch. Strach v spojení s hlúposťou je nebezpečná kombinácia a v mnohých ľuďoch vie prebudiť zlo. MOFOKILLER a Rob Raven z Meredith sa spojili, aby rozpovedali strašidelný príbeh. Ku skladbe Let Me Breathe Again vznikol nekonvenčný hororový videoklip, ktorý vás pohltí a nedovolí vám dýchať.

Ústrednou postavou videoklipu je samotný Rob. Okrem toho, že vzal na seba úlohu rodiacej sa beštie, má na svedomí aj masky a realizáciu videoklipu. O strih sa postaral Mark Balage.

„Táto skladba nám ležala v šuplíku už dlhší čas. Prišiel s ňou Miro. Ihneď sa mi páčila. Upravil som aranže a nahral sóla. O organ a sample sa postaral Juraj Marták. Avšak dlho sme si nevedeli dať rady so spevom. Dokonca sme skladbu ponúkli viacerým spevákom, ale až keď sa jej chopil Rob Raven, všetko do seba zapadlo. Rob napísal výborný text. Let Me Breath Again je našou reakciou na udalosti spojené s pandémiou. Každého z nás posledný rok pridusil. Niekto riešil situáciu s rozumom, iného zo strachu pohltila temnota. Popieranie reality, šírenie bludov a zla. Mnohí z nás prišli o priateľov,“ vysvetľuje gitarista a textár Matúš Cíger.

Mofokiller po dlhých 8 rokoch prichádza s anglicky spievanou skladbou. V tvorbe kapely je čoraz viac cítiť gotický vplyv.

„Stále sme to my. Stále stojíme jednou nohou v stoner rocku, avšak tá druhá noha šliapla už do kadečoho. Snažíme sa neustále napredovať a nestaráme sa o škatuľky. Spolupráca s Robom Ravenom bola fantastická. Rob je výborný spevák a v našom spoločnom singli sa absolútne odtrhol z reťaze,“ dopĺňa spevák, basgitarista a zvukár Miro Beka.

Zaujímavosťou je, že skladba sa nahrávala v štúdiu Mira Beku na Slovensku, spevy a videoklip sa nahrávali v Prahe, mix a master pochádza z Moskvy. Za celkovým zvukom nahrávky stojí ruský zvukový inžinier Arkady Navaho.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←