Ramchat prichádza s novým videoklipom a albumom na kazetách

Zdieľať

Paganmetalový RAMCHAT čerstvo zverejnil videoklip k piesni Ľadová pláň z aktuálneho albumu Znelo lesom. Líder kapely Hirax spomína na natáčanie videoklipu: ,,Písal sa koniec februára 2020. Prišli sme do toho lesa neskoro, na tento mesiac od pol druhej poobede zostáva svetla už málo. Bolo čosi okolo nuly, kde-tu nám do tváre spadla nejaká vločka. Našťastie, nesnežilo husto, to len vánok povieval a hral sa s pozabudnutými malými zamrznutými kvapkami vody.

Vybrali sme z áut celú pódiovku, naštartovali agregát kvôli technike, zapli sa kamery, dron, dymostroje… A šli sme dookola pieseň Ľadová pláň, až sme z toho mali nervy, mrzli nám prsty, tam vypadol jeden z dymostrojov, tam bubeník Miško tĺkol do bicích viac, ako sme mohli počuť muziku hrajúcu z auta. Keď začala padať tma, celí vymrznutí sme zbalili veci, naložili ich znova do áut, aby bubeníkova Dácia pri ceste späť zapadla. Zatiahol som ho za svojho tátoša, čím som dosiahol akurát to, že sa taktiež zaryl do premočeného svahu.

Snežilo, chlad šiel pod kožu. Stáli sme v tme na rozmočenej a zasneženej planine medzi dvomi lesmi, obe autá naložené drahou technikou, do tretiny kolies zatlačené v bahne. Vyzeralo to na traktor. Kde ho však zohnať? Možno sa to podarí až zajtra… Čo s technikou, gitarami, ktoré tam počas noci zostať nemohli? Veľa otázok, zimy a beznádeje…“

A ako to pokračovalo? Hirax zavolal kamarátovi, ktorý do štvrťhodiny prifrčal na džípe. Mladík, syn kamoša z detstva, kukol na nehybné autá a frajersky poznamenal, že to bude hračka. Nevyzeralo to tak, keď bezradne šmýkal v miernom kopčeku, snažiac sa potiahnuť Hiraxovo slušne naložené takmer trojtonové auto.

,,Už nevieme, na ktorý pokus sa mu to nakoniec podarilo, ale tá jeho zablatená a extrémne funiaca Toyota z pohľadu zhora vyzerala ako šialený pavúk, ktorý chce pomôcť hovniválovi dotiahnuť do brlohu dajakú veľmi ťažkú vzácnosť. Vytiahnuť Miškovu Dáciu už potom bola hračka,“ zakončil rozprávanie príhody Hirax.

Ľadová pláň sa tak dočkala krvopotne natočenej vizuálnej stránky. Novinkou tiež je, že album Znelo lesom, na ktorom sa singel nachádza, vychádza aj na magnetofónových kazetách v limitovanom, ručne číslovanom počte 50 kusov. Objednať sa dá cez Hirax shop.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←