Praha dostala na Valentína thrashovú legendu aj punčový nárez

Zdieľať

Valentínsky piatok 14. februára dostala Praha rôznorodú dávku metalu. Už od neskorého popoludnia sa pred Tipsport Arenou ponevierali prvé skupinky fanúšikov, či už v tričkách a mikinách večerných protagonistov alebo s typickým červeným odtlačkom ruky na tvárach.

Bad Wolves

Program odštartovali kalifornskí BAD WOLVES, ktorí počas troch rokov svojej doterajšej umeleckej dráhy stihli vydať dva albumy. V rámci svojho setu prezentovali hlavne aktuálny Nation z minulého roka. Muzika bola profesionálne odprezentovaná, ale tak trochu málo dôveryhodná. Ich
doposiaľ najväčší hit Remember When odspievalo so spevákom Tommym zopár verných fanúšikov, ale záverečný cover od The Cranberries Zombie mal omnoho hlasnejšiu reakciu.

MEGADETH. Kapela, patriaca do Veľkej thrashovej štvorky. Mali sme ich už takmer aj u nás pod Tatrami, ale kto sa o túto kapelu zaujíma, vie, ako to dopadlo. Takže nám ostávalo opäť iba zahraničie. Naozaj fajnové inštrumentálne výkony vystreľovali medzi fanúšikov dávky známych hitov,
či už Dystopia, Conquer Or Die z tých novších, alebo Symphony of Destruction či Peace Sells spomedzi starších.

Megadeth

Frontman Dave Mustaine aj napriek nedávnym zdravotným problémom svoju prácu zvládol s prehľadom. Spod strapatej štice mu iba výnimočne vykúkali oči, keď nimi behal po headbengujúcich fanúšikoch. Trošku bol problém s nazvučením spevu, ktorý zanikal v paľbe gitár.

Celkový dojem z vystúpenia bol z jednej strany super, klasika žánru. Zo strany druhej vyznel pri porovnaní s dvomi spoluúčinkujúcimi dosť archaicky. Ale napriek tomu veľká spokojnosť, thrashová vysoká škola
s vyznamenaním a Mr. Mustain je po úspešnej liečbe vo veľkej forme.

Kúsok po pol desiatej došiel čas na hlavnú hviezdu večera. Dezertík. Punčový rez. Respektíve metalový nárez. FIVE FINGER DEATH PUNCH z Mesta anjelov. Po páde bielej opony miesto raketovej thrashovej paľby od Megadeth nastal čas pre guľometné dávky melódií, chytľavé refrény
spievala aj plná hala, ruky nad hlavou nemali azda iba ochrankári pod pódiom.

Five Finger Death Punch

Spevák Ivan Moody stíhal nielen komunikáciu s publikom, ale párkrát sa odbehol do zákulisia aj prezliecť. V polovici setu nastal čas na akustické verzie piesní Tragic Truth a Wrong Side Of Heaven, ktorá je hudobnou spoveďou o Ivanových nočných morách. Ivana na akustickú gitaru sprevádzal Zoltan Bathory a pasáž bola odohraná v improvizovanej obývačke vystavanej na pódiu.

Celé vystúpenie 5FDP bolo dravé, energické, doplnené nielen pyrotechnikou, ale aj konfetami na záver večera. A, samozrejme, nechýbal doplnok s baseballovou pálkou s perfektným zvukom.

Ako sa Ivanovi po koncerte nechcelo odísť z pódia a ešte aj počas skladania aparatúry behal a rozdával autogramy a brnkátka, tak sa aj dav prítomných len pomaly rozchádzal do valentínskej noci.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←