Pearl Jam prvýkrát zverejnili necenzurovaný klip k svojmu hitu Jeremy

Zdieľať

Trvalo takmer 30 rokov, kým kapela PEARL JAM zverejnila necenzurované video k jednému zo svojich najznámejších hitov Jeremy. Urobila tak, aby upozornila na násilie so zbraňami, ktoré je v USA, bohužiaľ, stále aktuálnou témou.

Skladba sa nachádza na ich debutovom albume Ten a rozpráva príbeh o 15-ročnom študentovi menom Jeremy Wade Delle, ktorý sa v Texase zastrelil pred svojimi spolužiakmi v roku 1991. Pôvodný videoklip vyšiel v roku 1992, no Pearl Jam ho museli zcenzurovať kvôli televíznym vysielacím zákonom v USA. Jeho necenzurovaná verzia sa dostáva medzi fanúšikov po prvýkrát až teraz.

„Video k piesni Jeremy, pôvodne vydané v roku 1992, upozornilo na násilie so zbraňami, samovraždy mladistvých a násilie na školách. Pôvodné necenzurované video, ktoré predtým nebolo vydané, je tu zverejnené v podstate prvýkrát. Témy, ktoré Pearl Jam skladbou Jeremy vyzdvihli v roku 1991, sa, bohužiaľ, stávajú relevantnejšími aj po 30 rokoch, keď počet úmrtí zavinených zbraňami narastá,“ znie oficiálny popis k videu.

Kapela svoj boj proti zbraniam podporila aj vynovenou edíciou tričiek Choices.

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←