Oceans Of Slumber prichádzajú s novým materiálom

Zdieľať

Šesťčlenná zostava z texaského Houstonu OCEANS OF SLUMBER bola odjakživa kapelou s veľkým potenciálom. Po debutovom albume Aetherial a krátkom EP Blue, na ktorom sa prvýkrát predstavila súčasná speváčka so zamatovým hlasom Cammie Gilbert, sa skupina dostala do povedomia verejnosti najmä vďaka nasledujúcej nahrávke Winter z roku 2016 a jej nástupcovi The Banished Heart.

Progresívne orientovaní hudobníci na čele s nadanou líderkou majú v obľube nielen prelínanie progresívneho žánru s extrémnejšími gitarami, ale aj dopĺňanie tvrdších pasáží doomovými a atmosferickými prvkami.

oceans of slumber cover art

Oceans Of Slumber, ktorú založil bubeník Dobber Beverly, je v súčasnej zostave doplnená gitaristami Jessiem Santosom, Alexandrom Lucianom a basákom Semirom Ozerkanom, pričom o klávesy sa stará Mat V. Aleman. Skupina aktuálne prichádza s čerstvou novinkou – albumom s rovnomenným názvom Oceans Of Slumber, ktorý vyjde v portfóliu vydavateľstva Century Media 6. septembra 2020.

Prvou lastovičkou z albumu je videoklip ku skladbe A Return To The Earth Below. Viac k tomu, čo sa skrýva za inšpiráciou pre túto pieseň, prezradila sama speváčka Cammie Gilbert:

Ako v nás, tak aj v našich spoločnostiach existujú určité opakujúce sa cykly, ktoré by sa mali zastaviť. Cykly, ktoré nás obmedzujú, drvia, spôsobujú nám muky. Niekedy takmer bez varovania vzniknú akési štrbiny, ktoré spustia záplavu citovej zraniteľnosti, zmätku či dokonca beznádeje. V istej chvíli však musíme prestať utekať. Prestať utekať od bolesti, prestať utekať od pravdy, od nás samých. Vo svetle tejto sebareflexie nájdeme pokoj tak zvnútra ako aj zvonku. Pieseň A Return To The Earth Below je o takejto ceste. Je o zrážke srdca s mysľou, keď sa usilujeme si veci v sebe vyjasniť. Myslíme si, že načasovanie vydania tejto skladby nemohlo byť vhodnejšie, keďže sme sa práve všetci ocitli na križovatke zmien.“

Oceans Of Slumber – Oceans Of Slumber:
1. Soundtrack To My Last Day
2. Pray For Fire
3. A Return To The Earth Below
4. Imperfect Divinity
5. The Adorned Fathomless Creation
6. To The Sea
7. The Colors of Grace
8. I Mourn These Yellow Leaves
9. September (Those Who Come Before)
10. Total Failure Apparatus
11. The Red Flower
12. Wolf Moon

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←