O slovo sa hlásia PPČ : Prichytení pri čine

Zdieľať

O slovo na slovenskej scéne sa hlási nový projekt s chytľavým názvom. PPČ : Prichytení pri čine má základňu v Malackách a tvoria ho traja členovia Matej Sadloň (spev), Martin Egl (gitara, hudba) a Mário Hajdin (bicie, songwriting, hudba, texty, videá).

Ich vlastná tvorba sa pohybuje niekde na hranici moderne znejúceho rocku a metalu. ,,Aby naše skladby, ľudovo povedané, „mali gule“ a zároveň boli počúvateľné pre širšie poslucháčske spektrum,“ vysvetľuje kapela.

Texty píšu v slovenčine ako vcelku „pocitovo“ ladené zrkadlo doby, niektoré sú aj viac osobné. Kapela v tom má jasno: ,,Slovenčina je výzva do takéhoto hudobného žánru, avšak nám sa to páči a veríme, že sa v našich myšlienkach poslucháči nájdu a zapáčia sa im.“

Za svoju zatiaľ krátku existenciu stihli vydať už dva single Ak si veríš a Pocity. Nahrávali ich v spolupráci s Jimim Cimbalom a Randal group records. 

,,Naším cieľom je nahrať celý album, na čom aj pracujeme, jeho zverejnenie na viacerých platformách, čo najbližšie k poslucháčom a postupne sa chceme dostať aj do koncertnej fázy,“ predstavuje svoje plány kapela PPČ : Prichytení pri čine. 

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←