Rockový týždeň v kocke: Behemoth aj Iron Maiden

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 31. júl – 6. august 2023

Nemecká Veľká štvorka thrash metalu, teda Kreator, Sodom, Destruction a Tankard, budú mať prvý spoločný koncert. Kapely sa na rovnaké pódium postavia 20. júla 2024 na festivale Klash Of The Ruhrpott v Nemecku.

Peter Gabriel pokračuje so zverejňovaním skladieb z nadchádzajúceho albumu i/o v deň splnu mesiaca. S augustovým splnom prišla pieseň Olive Tree.

Nicko McBrain, bubeník Iron Maiden, prezradil, že v januári prekonal mŕtvicu, ktorá mu paralyzovala pravú stranu tela od ramena dole a bál sa, že príde o svoju kariéru. 71-ročný muzikant je teraz vraj na 70% zotavený.

Behemoth na svojej stránke predával “satanistického” plyšového medvedíka a výťažok z predaja sľúbil odovzdať detskej charite. Keď však vyzbierané peniaze ponúkol poľskému UNICEFu a ich programu Spoločnosť so srdcom, organizácia peňažný dar odmietla kvôli tomu, čo kapela svojou hudbou a predajom tejto hračky komunikuje.

Angra vydá 3. novembra nový album Cycles Of Pain. Predstavuje ho singlom Ride Into The Storm.

Nový album si na 29. septembra naplánovala ženská thrashmetalová formácia Nervosa. Bude sa volať Jailbreak a prvou ukážkou z neho je singel Seed Of Death.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←