Nový album AC/DC vznikol za necelé dva mesiace. Kapela z neho predstavila prvý singel

Zdieľať

Mike Fraser, ktorý už roky spolupracuje s kapelou AC/DC, sa v podcaste na AC/DCFans.net nedávno vyjadril k svojej účasti na dlho očakávanom comebackovom albume austrálskej legendy. Prešlo šesť rokov, odkedy kapela vydala dosku Rock Or Bust.

Teraz sa v zložení Brian Johnson (spev), Phil Rudd (bicie), Cliff Williams (basová gitara), Stevie Young (gitara) a, samozrejme, Angus Young (gitara) rozhodli opäť udrieť do strún a fanúšikom darovať nový album, ktorý sa bude volať PWR/UP. Len včera kapela zverejnila, kedy ich dlhohrajúca novinka vyjde. Dátum vydania bol stanovený na 13. novembra.

Mike hovorí, že sa o plánoch na nový album AC/DC dozvedel len necelé dva týždne predtým, než páni dorazili do Vancouveru a začali ho reálne nahrávať. „Pamätám si, že mi kvôli tej nahrávke volali, ale detaily mi vykĺzli,“ spomína. „Nemal som poňatia, keď sme prvý deň prišli do štúdia, čo sa bude diať ani aké je momentálne obsadenie kapely. Vedel som len, že Brian je už v poriadku, Cliff takisto. No netušil som, či Philovi vôbec dovolia vycestovať, kvôli problémom, ktoré má doma. Keď som prišiel do štúdia, ešte tam nikto z kapely nebol. No bolo tam množstvo ich technikov. A zrazu jeden z tých chlapov hovorí – Vieš, čo sa tu deje? Nemám poňatia – hovorím. A on pokračoval – Brian, Cliff, Phil a Stevie. Celá kapela je tu, pripravená spraviť nový album! Bolo to šokujúce a úžasné prekvapenie.“

Podľa Frasera bol proces písania skladieb na PWR/UP veľmi podobný ako pri Rock Or Bust. Množstvo skladieb totiž vzniklo údajne zo zásoby nápadov a riffov, ktoré sa nahromadili u Youngovcov ešte predtým, než nás Malcolm opustil. V štúdiu sa už len doladili detaily, niekde sa pridal nejaký refrén a podobne. Celé nahrávanie trvalo zhruba šesť týždňov a potom sa necelé tri týždne všetko mixovalo v L.A.

Zhruba dva mesiace roboty sú pretavené do novinky, ktorá bude presne taká, akú fanúšik AC/DC očakáva. Na celý album si síce ešte chvíľu počkáme, avšak prvý singel Shot In The Dark si môžte vychutnať už dnes.

Zdroj: blabbermouth.net

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←