Iron Maiden vydajú nový koncertný album

Zdieľať

Fanúšikov IRON MAIDEN poteší kapela v novembri novým koncertným albumom. DvojCD Nights Of The Dead, Legacy Of The Beast: Live In Mexico City bolo nahraté počas troch vypredaných koncertov v hlavnom meste Mexika v septembri 2019. Album má byť oslavou svetového turné Legacy Of The Beast, ktoré kapela začala v roku 2018 a ukončí ho v Európe pravdepodobne budúce leto.

„Keď sa posledná fáza nášho turné musela zrušiť kvôli pandémii, celá kapela bola sklamaná. Vedeli sme, že fanúšikovia to cítia rovnako. Veľmi sme sa tešili, že našu šou prinesieme do ďalších krajín a aj napriek tomu, že sa nám podarilo preložiť väčšinu európskych koncertov na rok 2021, rozhodli sme sa pozrieť na nahrávky z koncertov a zistiť, či sme už schopní dať dokopy koncertný album. Suvenír, ktorý si môže užiť ktokoľvek, kdekoľvek,“ hovorí Steve Harris.

„Výsledkom som veľmi potešený. A to hlavne preto, že sa na zoznam skladieb dostali aj piesne, ktoré sa nikdy predtým na našu živú nahrávku nedostali, ako napríklad For The Grater Good Of God či iné, staršie piesne ako Where Eagles Dare, Flight Of Icarus, The Clansman a Sign Of The Cross. Tie na našich koncertných nahrávkach neboli zahrnuté roky. Taktiež sme nikdy predtým nevydali živák z Mexika a touto nahrávkou sa dostalo zadosťučinenia vášni a radosti, s ktorou nás naši mexickí fanúšikovia vítajú vždy, keď tam hráme.“

Novinka Iron Maiden v vyjde 20. novembra pod Parlophone Records a bude obsahovať 16 skladieb. Na výber budete mať z verzií Digipak 2CD, Deluxe hardcase book 2CD, čierny trojitý vinyl, limitovaný farebný trojitý vinyl a, samozrejme, nebude chýbať ani digitálna verzia.

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←