Festival Download sa presúva do virtuálneho sveta

Zdieľať

Podobne ako mnoho iných festivalov musel byť zrušený aj legendárny festival DOWNLOAD, ktorý sa každoročne koná v anglickom Donington Parku a patrí medzi najväčšie rockové festivaly minimálne v Európe. Tento rok mali byť headlinermi festivalu Kiss, Iron Maiden či System Of A Down.

Organizátori už oznámili konanie festivalu na budúci rok (4. – 6. jún 2021), no rozhodli sa ponúknuť aspoň ako-tak zaujímavú náhradu za zrušený ročník. V čase, kedy sa mal festival konať (12. – 14. jún), ho prenesú do virtuálneho priestoru.

„Virtuálny festival“ dostal názov Download TV a užiť si ho môžete z pohodlia vášho domova, nech ste kdekoľvek na svete. Organizátori prostredníctvom neho ukážu svetu rôzne doteraz nezverejnené vystúpenia, špeciálne rozhovory, exkluzívne zábery a sľubujú aj interaktívny obsah. Diváci Download TV budú môcť navyše pri pozeraní aj prispieť na charitu.

Festival Download má dlhú históriu, jeho prvý ročník sa konal v roku 2003. A tak je jasné, že má zo svojich archívov rozhodne čo ukázať. Program virtuálneho festivalu bude predstavený čoskoro.  

Zdroj: leicestermercury.co.uk

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←