Na Liptove sa bude leto uzatvárať kvalitným domácim black metalom

Zdieľať

Ešte sme uprostred leta, horúčavy tak ľahko nepoľavujú, ale treba sa pozerať aj dopredu na to, čo bude. Na Liptove sa bude na konci budúceho mesiaca sláviť BLACK METAL MEETING. Ten sa odohrá 21. augusta v Kolotočove v Liptovskom Mikuláši. Ako inak, pod holým nebom.

A teraz prichádza hlavná otázka – kto tam bude hrať? Tešiť sa môžete na SORGOTH, KRAJINY HMLY a MACHINA BAPHOMETA.

Sorgoth je štvorčlenná blackmetalová zostava pochádzajúca zo severu Slovenska. Kapela vznikla v roku 2015 a čo sa týka našej domácej scény, na poli black metalu sú známym pojmom. Vo svojej tvorbe kombinujú surovosť a agresívnosť s melódiami, ktoré si dokonale dokážu strhnúť vašu pozornosť. Sorgoth majú zatiaľ na konte jedno EP z roku 2017 Impurity.

Zo Spiša sa na Liptov dovalia Krajiny Hmly. Žánrovo sa dajú zaradiť do pagan black metalu, pričom textovo zostávajú vo svojom rodnom jazyku. Skupina tento rok oslavuje desiate výročie svojej existencie a zároveň aj vydala druhý štúdiový album Poza čierne hory.

Nesvätú trojicu uzatvárajú východniari Machina Baphometa. Tí sa vo svojich textoch zaoberajú napríklad okultizmom. Kapelu, ktorá vznikla v roku 2014, tvoria traja členovia. Zatiaľ majú na konte dve EP a jeden plnohodnotný album Supernova z roku 2018, pričom tento rok im vyšlo práve druhé EP Shame Of The Proud Angel.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←