Myrkur tento mesiac vyráža na turné s novým albumom

Zdieľať

Amalie Bruun vydala koncom minulého roku štvrtý dlhohrajúci album svojho sólového projektu MYRKUR. Spine vyšlo 20. októbra 2023 u Relapse Records. Na albume sa opäť čarovne snúbi blackmetalová temnota so škandinávskym folklórom. A tento hudobný zážitok sa sympatická Dánka rozhodla predviesť svojim fanúšikom aj naživo počas tohtoročného európskeho turné.

Foto: Myrkur

Počas apríla Myrkur navštívi štrnásť miest v desiatich európskych štátoch. A aj napriek tomu, že žiadna zo zastávok nie je na Slovensku ani v susednom Česku, stále sa v zozname nájde pár miest, ktoré by pre slovenského fanúšika mohli byť zaujímavé. V utorok 16. apríla Myrkur vystúpi vo viedenskom kultúrnom centre Arena, o deň neskôr 17. apríla v budapeštianskom A38 a 18. apríla sa zastaví v Hype Parku v Krakove.

Hosťom tohto turné bude Jonathan Hultén, ktorého mnohí poznajú ako niekdajšieho gitaristu švédskych metalových Tribulation. O tom, že na pódiu je Jonathan ako doma, sme sa mohli presvedčiť napríklad v decembri 2019 v Prahe, keď Tribulation predskakovali kapele Ghost. Jonathan má na konte zatiaľ dva sólové albumy Chatns From Another Place (2020) a The Forest Sessions (2022).

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←