Myrkur Krakovu predviedla kombináciu škandinávskej krásy a temnoty

Zdieľať

Vo štvrtok 18. apríla pódium krakovského Hype Parku rozkvitlo. Doslova. Keď sa o siedmej hodine podvečer otvorili brány, čakali na fanúšikov dánskej MYRKUR kvetinové kulisy, ktoré pekne dotvárali atmosféru všetkého, čo sa ten večer na pódiu odohralo.

Ako prvý vystúpil Jonathan Hultén. Ten je metalovému publiku asi najlepšie známy ako niekdajší gitarista kapely TRIBULATION. Výrazný zjav v sólovej tvorbe tohto švédskeho muzikanta ešte naberá na intenzite. Ale aj napriek tomu zaujme určite najviac svojím hlasom. Veľký rozsah a podmanivá farba vo všetkých podobách zaplnili celú sálu aj v skladbách, kde sa Jonathan nesprevádzal ani len gitarou. Jednoducho vedené chytľavé melódie boli doplnené o hypnotizujúce viachlasy a v niektorých piesňach aj zmesou temného gitarového folku a bluesu.

Okolo deviatej hodiny už stála na pódiu trojica muzikantov sprevádzajúcich Amalie Bruun na jej európskom turné a sála sa rozoznela atmosférickými zvukmi intra z jej najnovšieho albumu Spine. Z nového počinu vlastne odzneli všetky skladby okrem jedinej – Menneskebarn sa do setlistu nedostala. Popri piesňach z novinky zazneli v najväčšej miere piesne z kritikmi najoceňovanejšieho albumu Mareridt, ale došlo aj na kúsky z albumov Folkesange, M a z EP Juniper.

V krytej hale Hype Parku bol výborný zvuk. Nehovoriac o tom, že každá skladba šľapala skutočne ako z platne. Nechýbalo v nich nič a fanúšikovia si tak mohli užiť silnú atmosféru živého zvuku bez toho, aby boli ukrátení o čokoľvek z toho, na čo sú u tejto formácie zvyknutí. Myrkur popri svojom charizmatickom vystupovaní a dokonalom speve v niektorých skladbách dotvárala atmosféru aj hrou na klávesy či gitaru.

Popri nej bola ale určite najväčšou hviezdou na pódiu Maja Shining. Táto dánska hudobníčka, účinkujúca v kapele Forever Still, na pódiu obhospodárila okrem basovej gitary v mnohých skladbách aj klávesy a hlavne vokály, bez ktorých by mnohé skladby určite nevyzneli tak, ako si zaslúžia. Príjemným bonusom bolo, že pri piesni House Carpenter sprevádzal Amalie na gitare Jonathan. Vrátane dvoch prídavkov odohrala Myrkur v Krakove šestnásť skladieb.

Setlist: Bålfærd, Like Humans, Mothlike, My Blood Is Gold, Spine, Valkyriernes sang, Dybt i skoven, The Serpent, Crown, Blazing Sky, Devil in the Detail, House Carpenter, Bonden og kragen, Leaves Of Yggdrasil, Ulvinde, Death Of Days

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←