Moonspell majú nového bubeníka a pracujú na nasledovníkovi 1755

Zdieľať

Naposledy sa personálne zmeny u portugalskej legendy MOONSPELL diali v roku 2003, kedy vymenili basgitaristu. Jedinými členmi z pôvodnej zostavy z roku 1992 už boli len vokalista Fernando Ribeiro a bubeník Mike Gaspar. Na začiatku júla však skupina oznámila odchod jedného z nich. Mike Gaspar tak po dvadsiatich ôsmich rokoch prenechal bubenícku stoličku v Moonspell inému hudobníkovi.

Pre mnohých je Mikeov odchod zrejme šok. Skupina však ani neupresnila, čo sa presne stalo a ani neuviedla dôvod Gasparovho odchodu. Iba ho oznámili spolu s menom jeho náhrady. Tou je Hugo Ribeiro, ktorý však napriek rovnakému priezvisku nie je nijako rodinne spriaznený so spevákom Fernandom Ribeirom.

Ale kto je Hugo Ribeiro? Podobne ako zvyšok skupiny i on sa narodil v Portugalsku. Vyrastal však v USA v New Jersey.

V hudobnom biznise nie je žiadny nováčik. Má na konte dvadsať rokov skúseností za bicími. Pôvodne hral v skupinách Arya a Timeless, a stále ho nájdete uvádzaného ako bubeníka Desolate Plains i Godvlad. A nepochybne má hudbu v krvi.

Láske k nej Hugo prepadol už vo veku sedem rokov. Pôvodne sa chcel naučiť hrať na gitaru, čo mu ale veľmi nešlo, a tak neskôr prešiel na klávesy. Lenže ani toto stále nebolo to pravé orechové, necítil v tom tú správnu chémiu. No keď vo veku 12 rokov prvýkrát zasadol za svoju prvú sadu bicích, vedel, že práve tento nástroj bude jeho osudom. Od tohto momentu to vedel – bubnovanie malo byť tým, čo chcel robiť po zvyšok života.

V otázke hudobných vzorov vyrastal pri sledovaní a počúvaní takých mien ako Matt Sorum, Lars Ulrich, Mike Portnoy, Tommy Lee, Vinnie Paul, Dave Wreckl, Chad Smith, Thomas Haake, Bobby Jarzombek, Carter Beauford, Mike Mangini a iných, vďaka čomu si dokázal vybudovať vlastný rockovo-metalový štýl so silnou progresívnou mentalitou.

Hugo pôvodne začínal hrávať v coverových kapelách, ktoré pokrývali široké spektrum štýlov od popu až po extrémny metal. Vo veku 18 rokov sa dostal do skupiny Arya, kde zotrval na ďalších deväť rokov a nahrali s ním dva albumy. V roku 2005 sa dostal do powermetalovej skupiny Timeless a o rok neskôr založil vlastnú kapelu Godvlad.

No a od roku 2014 nahráva a koncertuje i s portugalským folkovým umelcom Brunom Patom. Okrem tohto ako štúdiový bubeník vo svojom domácom štúdiu nahral nespočetne veľa bubeníckych línií pre kapely z celého sveta. A teraz teda zasadol na bubenícky trón Moonspellu.

To, ako sa Hugovi bude s Moonspellom dariť, by sme mohli zistiť už čoskoro, keďže skupina aktuálne pracuje na novom albume. Zatiaľ posledným bola nahrávka 1755 z roku 2017. Aktuálnu vec majú zatiaľ, podľa slov uvedených na sociálnych sieťach kapely, provizórne pomenovanú H. Novinka by mala vyjsť niekedy v prvej polovici budúceho roka.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←