Lenny Kravitz si už vybral hosťa na svoje nadchádzajúce turné

Zdieľať

Spevácka hviezda LENNY KRAVITZ svojím koncertom v Bratislave otvorí letné prázdniny a obdobie skvelej nálady a slnečných dní.  Okrem jeho najúspešnejších hitov koncert osvieži i vystúpenie, ktoré ide žánrovo ruka v ruke s jeho tvorbou. Návštevníci pripravovaného hudobného podujatia sa môžu tešiť na špeciálneho hosťa CORY HENRY AND THE FUNK APOSTLES. 

Celosvetovo obľúbený spevák a multiinštrumentalista Lenny Kravitz predvedie svoje energické vystúpenie na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu už 1. júla. Návštevíci koncertu Here To Love Tour 2020 si spolu s americkým idolom zaspievajú jeho najväčšie hity ako American Woman, Fly Away, I Belong To You, Ain’t Over Til It’s Over, Again, ale aj niekoľko novších piesní z jeho posledného albumu Raise Vibration.

Rodák z New Yorku posledné mesiace prostredníctvom sociálnych sietí fanúšikov zásobuje novinkami. Nie je to tak dávno, čo svoje sily spojil s Úradom OSN pre ľudské práva, aby svojím vynoveným singlom Here To Love (#fightracism) podporil myšlienku boja proti rasizmu, xenofóbii a diskriminácii. Ako už napovedá názov celého turné, aj jeho vystúpenia v rámci koncertnej šnúry podporia krásnu myšlienku hlásajúcu rovnosť a ľudské práva.  Inak tomu nebude ani v Bratislave.

Pred niekoľkými týždňami internet obleteli fotografické snímky Kravitza pilne pracujúceho v nahrávacom štúdiu. Či sa priaznivci charizmatického speváka môžu tešiť na ďalší megahit, zatiaľ ostáva pod rúškom tajomstva, oficiálne však ohlásil ďalšie milé prekvapenie.

Tohtoročné turné sa Lenny Kravitz rozhodol osviežiť špeciálnym hosťom. Multitaletovaný spevák stavil na kartu mladého hudobníka, ktorého muzika oslovila  a urobila dojem aj na hviezdu obrovského formátu, akou Kravitz bezbochyby je.  Koncerty počas všetkých zastávok Here To Love Tour 2020 otvorí  Cory Henry – spevák, skladateľ, klavirista a hudobník, ktorý hraním na organ dáva tomuto monumentálnemu hudobnému nástroju absolútne nový rozmer. 

Telentovanému muzikantovi bude počas vystúpení sekundovať  kapela  The Funk Apostles, s ktorou v roku 2018 vydal album Art Of Love. Okrem rodného mesta New York Kravitza s Henrym spája i hudobný žáner, ktorý oboch spevákov ovplynil. Otvorenie koncertu sa tak bude niesť v rytme R&B a soulu. 

Lenny Kravitz je považovaný za jedného z vynikajúcich rockových hudobníkov našich čias. Spevák a multiinštrumentalista prekročil hranice žánru, štýlu, rasy a postavenia počas svojej tridsaťročnej hudobnej kariéry. V produkcii speváka cítiť prvky R&B a soulu a vplyvy rocku a funku 60. a 70. rokov. Spevák, autor, producent a multiinštrumentalista vyhral cenu Grammy až štyrikrát za sebou a je držiteľom rekordu najvyššieho počtu víťazstiev v kategórii Najlepší mužský rockový spevácky výkon. Okrem jeho desiatich štúdiových albumov, ktorých sa celosvetovo predalo 40 miliónov, je tento viacrozmerný umelec vnímaný aj ako fashion ikona a uplatnil sa aj vo svete filmu. V kasovom trháku Hry o život a Hry o život: Skúška ohňom sa predstavil ako Cinna. Kravitz si zahral aj v pozitívne hodnotených filmoch Precious a Komorník.

LENNY KRAVITZ, CORY HENRY AND THE FUNK APOSTLES
1. júl 2020
Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava
FB udalosť
Vstupenky

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←