Kansas lákajú trailerom na svoj pripravovaný album

Zdieľať

Americkí rockeri KANSAS ohlásili vydanie svojho šestnásteho štúdiového albumu. Po štyroch rokoch od vydania The Prelude Implicit vyjde 26. júna novinka pomenovaná The Absence Of Presence. Album vychádza pod vydavateľstvom Inside Out Music.

O novom počine formácie, ktorá je na scéne už štyri dekády, sa vyjadril pre Billboard bubeník a jeden zo zakladajúcich členov Phil Ehart: „Znie to ako Kansas. Gitarista Zak Rizvi napísal väčšinu albumu The Prelude Implict a aj tohto albumu. Navyše teraz máme klávesáka Toma Brislina, ktorý pridal niekoľko svojich skladieb. Jeho inštrumentálne schopnosti posunuli kapelu ešte väčšmi k originálnemu zvuku, čo vôbec nie je také ľahké, ako by sa mohlo zdať. Musíte mať materiál. Musíte mať speváka, ktorý ho zaspieva. Musíte mať texty, ktoré sedia ku kapele Kansas. A títo chlapci to majú. No a my, zvyšní štyria, ktorý tu sme už dvadsať, štyridsať, päťdesiat rokov… My tu len tak sedíme a usmievame sa, mysliac si, aké je to skvelé!“

Prvý singel z pripravovaného albumu by mal vyjsť na začiatku apríla. Zatiaľ však potešili fanúšikov aspoň zverejnením traileru k celému albumu, ktorý bude obsahovať deväť skladieb.

„Sme nadšení, že naši fanúšikovia môžu ochutnať aspoň kúsok toho, čo príde s The Absence Of Presence. Myslím, že ľudia budú z albumu prekvapení,“ hovorí spevák Ronnie Platt a gitarista, skladateľ a producent Zak Rizvi dodáva: „Sme na album naozaj hrdí. Vytvoriť nový album kapely Kansas si vyžaduje vysoký hudobný štandard, ktorý naši fanúšikovia očakávajú. Od rockových skladieb cez progresívne epické kúsky až po balady. Každý si na albume nájde niečo pre seba.“

The Absence Of Presence bude k dispozícii na vinyloch, limitovanej edícii CD s Blu-ray vo formáte artbook a, samozrejme, aj v digitálnej verzii. Predobjednávky sa spustia na stránke kapely 17. apríla.

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←