Kam na koncerty: 5. – 7. jún 2020

Zdieľať

Prvý júnový víkend s ďalším uvoľnením korona opatrení už nebude len o streamoch. Konečne začínajú aj koncerty! Nečakajte obrovské akcie s tisíckami ľudí, treba sa ešte uskromniť, no začína svitať na lepšie časy. Tešíte sa? Lenže pozor, kto skôr príde, ten skôr melie. Kapacitne bude všetko ešte obmedzené, takže pokiaľ si chcete nejaký ten koncert dopriať už tento víkend, nemali by ste dlho váhať so zaobstaraním lístkov.

Okrem toho, že je 5. jún Svetovým dňom životného prostredia/prírody, viažu sa k nemu aj nejaké tie historické udalosti. V roku 1947 počas studenej vojny americký politik George Marshall navrhol plán na obnovu a pomoc Európe spustošenej vojnou. Tento plán sa začal uskutočňovať v apríli 1948 a do dejín vošiel ako Marshallov plán.

No a z rockovej histórie sa stalo napríklad to, že v tento deň roku 1956 Elvis Presley predstavil nový singel Hound Dog na Milton Berle Show. Elvis vtedy všetkých pobúril zvodnými pohybmi bokov a spôsobil poriadny škandál.

A pokiaľ náhodou už teda vyrazíte na tie koncerty, tak popri slávení toho, že konečne sa zase niečo deje, môžete osláviť aj starnutie niektorých interpretov. Napríklad v piatok si dajte za jeden na oslavu päťdesiatdvojky Leeho Dorriana, bývalého speváka Napalm Death, či na šesťdesiatšestku Jimmyho Crespa, bývalého gitaristu Aerosmith.

Na sobotu je tých oslavujúcich hviezd viac, tak to neprežeňte už v piatok, aby ste to zvládali stíhať i na vrchole víkendu. Vtedy si môžete pripiť na štyridsaťosmičku Cristiny Scabbia, vokalistky Lacuna Coil, päťdesiatdeviatku frontmana legendárnych Slayer Toma Arayu, okrúhlu šesťdesiatku Steva Vaia, ale aj na okrúhlu päťdesiatku Jamesa ,,Munkyho“ Shaffera, gitaristu Korn.

No a ak ešte budete vládať, v nedeľu si ešte dajte za kalíštek na zdravie basgitaristu už rozpadnutých Children Of Bodom Henkku T. Blacksmitha, ktorý oslávi okrúhlu štyridsiatku, prípadne si pripite na tridsiate štvrté narodeniny gitaristu nórskych Leprous Tora Oddmunda Suhrkeho.

Piatok (5. jún)
Bratislava – Koncerty na garážach – SMALL TOWN LIFE, THE AUSGEZEICHNET, TCHURBES ELEMENT
Bratislava – Lemmy’s Bar – DEE DEE RAMONE PARTY (Spomienková párty pri príležitosti ďalšieho výročia úmrtia Dee Deeho)
Bratislava – MMC Caffe – BULLET HOLES (unplugged s dobrovoľným vstupným na podporu klubu MMC)

Sobota (6. jún)
Košice – Collosseum Club – THORWALD, MENZES (Benefičný koncert pre Collosseum; kapacita obmedzená na 100 miest)
Košice – Rockovňa – NIRVANA REVIVAL BAND
Žilina – Smer klub 77 – TRI GROŠE, HLAS (PoPunkovica; kapacita obmedzená na 60 miest)

Live streamy:

Piatok (5. jún)
Knotfest – stream koncertov každý piatok na stránke Knotfestu
Pink Floyd – pravidelný stream koncertov na YouTube kanáli kapely
Raise Your Horns – pravidelný stream Lzzy Hale; dostupné na YouTube kanáli We Are Here
Wind Rose – každý piatok streamy Fridays To Erebor na Twitch

Sobota (6. jún)
Budweiser Stage At Home – séria streamov v spolupráci Live Nation Canada a Budweiseru; streamy sú dostupné na stránke Live Nation v sekcii Live From Home
Puddle Of Mud – stream z koncertu v klube Whisky Go-Go; spolu s lístkom si môžete zakúpiť aj upgrade v podobe virtuálneho meet and greet s kapelou; lístky sú dostupné tu

Nedeľa (7. jún)
Steel Panther – Concert To Save The World; kapela ho odohrá v predpísanom rozostupe medzi sebou a stream bude dostupný na stránke kapely; peniaze za lístky (cena je 15 dolárov) pôjdu na Heavenly Pets Animal Rescue a Live Nation’s Crew Nation Fund
The Rolling Stones – stream na YouTube kapely; pravidelne každú nedeľu

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←