Kam na koncerty: 22. – 24. máj 2020

Zdieľať

Tak čo, tešíte sa? Veď už tu máme štvrtú fázu! Ale… Koncerty to zrejme na teraz nezachráni. Ale nechajme sa prekvapiť, čo príde najbližšie. Buďme radi, že niektorí muzikanti aspoň streamujú a dávajú nám šancu vychutnať si ich hoci len spoza obrazovky počítača, televízie alebo mobilu.

Zatiaľ si teda dajme tú našu klasiku. Keby sme si dali cestu strojom času do roku 1455, 22. mája by sme si pozreli počiatok Vojny ruží, keď v prvej bitke pri St. Albans Richard, vojvoda z Yorku, zajal anglického kráľa Henricha VI. Keby sme išli o niečo bližšie a ocitli by sme sa v 16. storočí, konkrétne v roku 1520, videli by sme masaker na festivale Tóxcatl, ktorý bol súčasťou dobytia hlavného mesta Aztékov Tenochtitlanu. Výsledkom tohto útoku bolo, že si Španieli znepriatelili Aztékov.

Ale zacestujme si aj v hudobnej histórii v rámci našich štýlov. 22. mája v roku 1980 zo štúdií Electric Ladyland v New Yorku niekto ukradol päť zlatých platní, pričom všetky z nich patrili Jimimu Hendrixovi.

A späť do prítomnosti sláviť ďalšie narodeniny hneď viacerých hudoníkov. V piatok si spomeňte napríklad na štyridsaťtrojku bubeníka Arch Enemy Daniela Erlandssona. V sobotu zase na štyridsaťšestku Bo Karlssona aka Chaqa Mola, gitaristu Dark Funeral, i na štyridsaťdvojku Samiho Aarnia, bývalého basgitaristu Turisas. No a koniec víkendu zavŕšte napríklad pripitím dobrým oroseným na zdravie Jensa Beckera, basgitaristu Grave Digger, ktorého vek sa prepíše na dve päťky.

Piatok (22. máj)
Bratislava – Randal Club – SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, ISATHA, ELBE – zrušené

Sobota (23. máj)
Bratislava – Kulturák klub – THE UNFREE, KRKSIZLOM – neuvedené zmeny, pravdepodobne zrušené
Bratislava – Majestic Music Club – IN FLAMES – presunuté na jar 2021 (nový dátum ešte neupresnený)

Live streamy:

Piatok (22. máj)
All Time Low – spoplatnený stream na https://alltimelow.veeps.com/; poplatok je 10 dolárov
Knotfest – dva koncerty po sebe; záznam koncertu Suffocation na Hellfeste z roku 2018 a záznam koncertu Carnifex na Ressurection Fest z roku 2015; dostupné na oficiálnej stránke Knotfestu
Pink Floyd – pravidelný stream koncertov na YouTube kanáli kapely
Raise Your Horns – pravidelný stream Lizzy Hale; hosť na tento týždeň bude Corey Taylor (Slipknot, Stone Sour); dostupné na YouTube kanáli We Are Here
Wind Rose – každý piatok streamy Fridays To Erebor na Twitch

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←