Je odbočka od thrashu pre Exorcizphobiu správnou cestou? (recenzia)

Zdieľať

Onedlho bude album About Us Without Us od trutnovských thrasherov EXORCIZPHOBIA na svete už dva roky. Ak ste ho ešte stále nepočuli, mali by ste to určite napraviť, pretože tento deväťskladbový titul zo stajne Support Underground určite za to stojí. Predovšetkým, ak ste nadšencami thrash metalu.

Neobvykle začneme od konca. Najväčšou thrashovou peckou na albume je totiž bez pochýb práve pieseň The Rats In The Walls. Kapela svoj album zaklincovala poriadnym nákladom. Ale prečo som začal práve týmto kúskom? Odpoveď je jednoduchá. Je to pre mňa jediná čistokrvná thrashovica na albume.

Všade inde cítim v thrashovom základe rôzne prímesy a príjemné vybočenia, napríklad miernejší úvod titulnej skladby či priestorovú a čistú gitaru v Time Does Not Heal. V nej nájdete aj veľmi vydarené sólo. Spev sa mi tu zdá trochu nevýrazný, ale v poslednom refréne, keď spevák pri dvojhlase pritlačí na pílu, zabudnete na všetky predošlé nedostatky.

Pri počúvaní tohto albumu nájdete aj špinavším rock n‘ rollom, bluesom či progrom reznuté riffy skladieb ako Lost Again a Relationshit, ktoré prekypujú energiou. Do glamu vás potiahne Planet-Penitentiary so zaujímavým „uvzdychaným“ spevom a pútavými rytmickými zmenami. A pokiaľ ste nadšenec hard and heavy, tak sa budete vyžívať v skladbách Beggars Of Today či Just One Shot, v ktorej nádherne vyniká basa. Obe vás budú presviedčať na headbang tak naliehavo, že zrejme podľahnete.

Celý album je pretkaný obrovskou energiou. Kvalitné gitarové sóla, zapamätateľné melódie a prepracované viachlasy. Hra s rytmom, hymnické refrény a príjemné harmónie. Všetko sú to veci, na ktoré u thrashových kapiel možno nie sme úplne zvyknutí, no práve nimi je pre mňa táto kapela originálna a práve nimi si ma Exorcizphobia získali.

HODNOTENIE

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←