INEKAFE s novou skladbou predstavuje nového gitaristu aj najdlhšie vznikajúci klip

Zdieľať

Skupina INEKAFE si pre fanúšikov pripravila niekoľko prekvapení. Bratislavská kapela má novú skladbu Otázka za milión a k nej videoklip, ktorý je najdlhšie vznikajúcim klipom v histórii kapely. V novom videu INEKAFE predstavujú nového člena kapely – gitaristu Tadeáša Laššáka.

Autorom hudby aj textu k novine je líder Vratko Rohoň. INEKAFE skladbu nahrávali v bratislavskom štúdiu LVGNC u Mareka Rakovického, kde je pre nich skvelá atmosféra, zvuk aj prístup. Pieseň po mixáži INEKAFE masteringovo finalizovali v USA v New Yorku.

„Pieseň som napísal počas minulého roka. Je to trochu iná skladba, ako je naša klasika. Baví nás rozširovať si zabehnuté mantinely pop punku. Robia to všetky kapely tejto scény a nás to určite baví tiež robiť si niektoré takéto odskoky. Skladba je posadenejšieho tempa a v slohe je spev, možno viac rap ako klasika. Otázka za milión sa prakticky týka každého, kto sa v živote rozišiel. Na začiatku vzťahu to vyzerá vždy inak a potom, keď je koniec, tak sa každý pýta – prečo sa to stalo? A to je tá otázka za milión,“ vysvetľuje autor piesne Vratko Rohoň.

Foto: Branislav Wáclav

Klip k novinke majú na konte Tomáš a Lukáš Ferencovci, ktorí s INEKAFE spolupracovali aj na klipe Severní vítr. V klipe účinkuje klasická zostava kapely – spevák a gitarista Vratko Rohoň, bubeník Dodo Praženec a basgitarista Vlado Bis. Novinka však prináša aj prekvapenie v podobe nového gitaristu kapely.

„V klipe účinkuje Tadeáš Laššák, ktorý s nami hrá už vyše roka. Najprv bol technikom, potom príležitostným gitaristom do určitých skladieb a neskôr permanentným hosťom. Je to fajn chalan, tak sme ho tento rok prijali za člena. Nový klip je vlastne jeho inaugurácia,“ prezradil Vratko.

Novinka INEKAFE je najdlhšie vznikajúcim klipom v histórii kapely. Použili v ňom špeciálne efekty, aké nikdy doteraz, napríklad zmiznutie. A v klipe opäť účinkuje veterán.

„Vonkajšie lokácie sme nakrúcali ešte minulý rok v lete, vnútorné tento rok. Klip sme nakrúcali najdlhšie zo všetkých našich klipov. V klipe hrá malú rolu opäť auto. A je to tak, naša kapela bude asi vždy už špecifická v súvislosti s autami. Prvé roky, keď sme vznikli, sme jazdili na Volge, čo je v podstate americké auto upravené na európske pomery, vyrobené kedysi v ZSSR. Dnes nás na koncerty vozí Chevrolet Express, čo je dnes asi najamerickejšia a najsilnejšia dodávka, aká existuje. Ma 6-litrový motor V8 a na jednu šupu vezme celú kapelu aj s prívesom plným aparatúry. V klipe nám hrá tiež amerika, je to ale veterán, Buick LeSabre kabrio z roku 1975. Vtedy som mal jeden rok,“ s úsmevom hovorí Vratko Rohoň.

INEKAFE teraz križujú Slovensko s aktuálnym turné SLÍŽE & KAFE Po 100 rokoch Tour 2024. „Turné je výborné, po dlhých rokoch naozajstná celoslovenská rocková udalosť. Haly sú vypredané, posledné vstupenky zostávajú ešte v Banskej Bystrici, kde hráme 10. mája. Práve v Banskej Bystrici, na poslednom koncerte turné so Slížami, po prvýkrát odohráme aj pieseň Otázka za milión,“ teší sa Vratko.

Zdroj: NK Factory

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←