Horúcu Bratislavu v lete ešte viac rozpáli Exodus

Zdieľať

Začiatok augusta bude v našom hlavnom meste pekelne horúci. Nielen kvôli ročnému obdobiu, ale do kotla pridajú aj legendárni thrasheri EXODUS.

V novembri 2021 vydalo americké kvinteto cenený album Persona Non Grata a aktuálne pracuje na jeho nástupcovi, ktorého prídu v lete predstaviť aj na starý kontinent a toto turné neminie ani Slovensko. Exodus zavítajú do Bratislavy v sobotu 3. augusta, keď sa predstavia v bratislavskom klube MMC.

Exodus založili v San Franciscu v roku 1979 Tom Hunting a Kirk Hammett, ktorý neskôr odišiel tam, kde sa preslávil najviac – do skupiny Metallica. Bubeník Hunting pôsobí v Exodus doteraz. Prvý album Bonded By Blood vydala skupina v roku 1985, to už v nej bol v súčasnosti jej najznámejší a najobľúbenejší člen – gitarista Gary Holt. Na debutovom materiáli sa o vokály postaral dnes už nežijúci Paul Baloff.

Foto: A&P Media Productions

Až na druhom albume Pleasures Of Flesh sa mikrofónu ujal Steve „Zetro“ Souza. Ten s kapelou nahral aj dosky Fabolous Disaster (1989), Impact Is Imminent (1990) a Force Of Habbit (1992). Na týchto troch zmieňovaných však za bicími nesedel Tom Hunting, ale John Tempesta.

Skupina sa potom na nejaký čas odmlčala, ale to netrvalo dlho. Návrat na scénu ohlásili v roku 2001, o tri roky neskôr vydali comebackový album Tempo Of The Damned, ktorý bol vrelo prijatý fanúšikmi aj kritikmi. Vo fanúšikovskom tábore Exodus ale nastal šok, pretože kapelu opustil Steve Souza.

No thrashmetalová karavána išla ďalej. Souzu nahradil za mikrofónom Rob Dukes a tým sa mierne zmenil aj výraz kapely. Dukes napokon nahral s kapelou štyri štúdiové albumy a pôsobil v nej dlhých 9 rokov. Toto obdobie bolo tiež úspešné a doteraz sa nájdu mnohí, ktorí majú najradšej práve túto éru skupiny.

Fanúšikovia si žiadali návrat krikľúňa Souzu a toho sa aj dočkali v roku 2014, keď do sveta vypustili chuťovku Blood In, Blood Out a nateraz posledná štúdiovka Persona Non Grata im vyšla v závere roka 2021 .

Exodus prídu do Bratislavy v zostave Steve Souza (vokály), Gary Holt (gitara), Lee Altus (gitara), Jack Gibson (basgitara), Tom Hunting (bicie).

Ako predkapela sa predstaví česko-slovenská metalová kapela NIAKARA. Ide o nový autorský projekt Zdenka Kuba (ex-Arakain), v ktorom zaznejú jeho časom preverené hity, songy, ktoré nedostali príležitosť zaznieť naživo, ale aj úplne nové kúsky. Základ repertoáru budú tvoriť skladby, ktoré Zdeněk napísal a zložil v čase svojho pôsobenia v Arakaine, napríklad Skrytá kamera, Černý koně, Jesus Business, Kruhy v obilí alebo Barbaři. Niakara pozostáva z ostrieľaných muzikantov – Mayo Petranin (spev), Peter Voháňka (gitara), Martin Pavlíček (gitara), Zdeněk Kub (basgitara) a Pavel Kubát (bicie).

Zdroj: A&P Media Productions

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←