Gitarista The Doors chystá sólový album so Zappovou kapelou

Zdieľať

Legendárny gitarista Robby Krieger známy z kapely THE DOORS oznámil vydanie svojho nového sólového štúdiového albumu. Novinka The Ritual Begins At Sundown, ktorá vyjde 24. apríla pod štítkom Mascot Label Group, bude prvou Kriegerovou sólovkou za poslednú dekádu.

Album The Ritual Begins At Sundown bol napísaný spolu so Zappovym basákom Arthurom Barrowom a reflektuje Kriegerovu dlhoročnú lásku k jazzu. „Keď som písal skladby pre The Doors, vždy šlo predovšetkým o muziku,“ hovorí Krieger. „Myslím, že musíte mať aspoň nejaké hudobné schopnosti, aby ste skutočne pochopili jazz. Keď som bol mladý, nerozumel som mu. Chvíľu mi to trvalo. Ešte pred The Doors som chodieval s Johnom Denmoreom do klubov, aby som sa naučil skutočne oceniť jazz. Zvykli sme chodiť na interpretov ako Wes Montgomery, Roland Kirk, Miles Davis a podobne. Zo začiatku som tomu úplne nerozumel, ale onedlho sa mi to dostalo pod kožu a odvtedy jazz milujem.“

Po boku Kriegera a Barrowa sa na albume objavia aj ďalší pôvodní členovia Zappa band. Na tejto doske nájdete umelcov ako Jock Ellis (trombón), Sal Marquez (trúbka), Tommy Mars (klávesy), AeB Bryne (flauta), Vince Denim (saxofón), Chuck Manning (saxofón), Joel Wackerman (bicie) a Joel Taylor (bicie). Nie je sa teda čo čudovať, že deväť zbrusu nových autorských skladieb dopĺňa cover verzia Zappovej piesne Chunga’s Revenge.

Robby Krieger – The Ritual Begins At Sundown:
1. What Was That?
2. Slide Home
3. The Drift
4. Chunga’s Revenge
5. Hot Head
6. Yes, The River Knows
7. The Hitch
8. Dr Noir
9. Bianca’s Dream
10. Screen Junkie

Zdroj: loundersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←