Flesh Party sa po dvoch rokoch vracia v plnej sile

Zdieľať

Už sú to tri roky, čo prebehla Flesh Party naposledy v plnej paráde. Bol to ročník, keď sa festival sťahoval zo Serede do Opatoviec blízko Trenčína. Vtedy tam hviezdili General Surgery, Avulsed, Acranius, Rectal Smegma, Cenotaph… Máme rok 2022, za sebou dva ročníky mini Flesh Party, ktoré kvôli pandemickým podmienkam prebehli iba čisto so slovenskou účasťou a Fleshka je späť v meste, ktoré je okrem napolitánok známe aj tak trochu iným perníkom. No ale 10. – 12. júna 2022 to v Campingu Sereď nebude o miestnych špecialitách, ale najmä tých hudobných.

Najväčším písmom na plagáte tento rok žiari meno legendy žánru. Kapely, na ktorú sa odvolávajú zástupy nasledovníkov. Sú stavebným kameňom európskeho death metalu – Holanďania SINISTER. Začiatkom deväťdesiatych rokov spravili prievan na scéne svojimi prvými nahrávkami Cross The Styx, Diabolical Summoning či Hate, ktorými vybudovali monument svojmu menu. Neskôr prišlo ťažšie obdobie, neustále zmeny zostavy, až sa kapela v roku 2003 rozpadla. Našťastie sa z kapely nestala iba kapitola v dejinách hudby a Aad Kloosterwaard znova napojil infúziu so životodarnou tekutinou do žíl kapely. Odvtedy kapela vydáva albumy v pravidelných intervaloch. Dôkazom toho je stále posledný album Deformation Of The Holy Realm (2020). Kapela v týchto dňoch pracuje na novom materiáli.

Aby tých rokmi ošľahaných kapiel nebolo málo, parťáka kolegom zo Sinister budú robiť Švédi CENTINEX. Kapela vznikla v roku 1990. V tej istej dekáde vznikli kultové albumy ako Reflections či Reborn Through Flames. Neskôr v novom miléniu prišiel rozpad a trvalo osem rokov, kým sa v roku 2014 vrátili k životu. A podobne ako u Sinister stojí za fungovaním kapely Aad ako posledný pôvodný člen, tak je tomu tak aj v prípade Centinex, ktorých vedie basák Martin Schulman. Takže osudy oboch kapiel sú dosť podobné. Centinex iba pred pár týždňami vyslali do sveta nové EP The Pestilence. Takže sa môžete presvedčiť o aktuálnej forme kapely ešte pred Fleshkovým koncertom.

Z oldschoolových vôd sa odplavíme k pomerne brutálnejšej, brutal death/slamovej zátoke. Sme znova v Holandsku a svoje vrelé náručia nám tu poskytuje drtička KORPSE. V porovnaní s dvomi spomínanými kapelami ide o značne mladšiu kapelu (vznik sa datuje do roku 2013), avšak za deväť rokov na scéne si vybudovali status tzv. masívneho hudobného valca. Tri albumy na konte a ten posledný Insufferable Violence z minulého roku, ktorý vyšiel pod krídlami vydavateľstva Unique Leader Records, sú známkou kvality. A preto budú právom headlinerom sobotného večera.

Flesh Party je viac-menej grindový festival, a tak prišiel rad na českých JIG-AI. Títo vyznávači východnej etiky života (v jej úchylnejších odtieňoch) už raz hrali na outdoorovej Flesh Party. Bolo to hneď na jej prvom ročníku, kde patrili medzi headlinerov (v tomto bode sa vlastne nič nezmenilo). Čo sa zmenilo od tej doby je to, že Kaspyho vymenil na bubeníckej stoličke Jarda Haž (Perfecitizen) a diskografia sa im rozrástla o album Entrails Tsunami (2019). No a nám zostáva iba čakať, že nás ich tsunami zmetie tlakovou vlnou z pódia.

Medzi tie zvučnejšie mená v tohtoročnej zostave patrí aj banda z krajiny galského kohúta. PULMONARY FIBROSIS majú za sebou mnoho rokov na scéne a ešte viac splitiek s kapelami ako Inhumate, Carnal Diafragmna, Malignant Tumour, Rot, Gutslit, Fecalizer, Cannibe, UxLxCxM či Haggus. Určite sa treba zmieniť aj o novom albume, ktorý vyšiel tento rok a nesie meno Pulmonologists.

To je asi päť najväčších hudobných ťahákov festivalu, ale to nie je ani zďaleka všetko. Organizátorská banda CRANIOTOMY tu bude krstiť svoj nový album Ripped Out By Violence, zo Slovinska dobehnú VULVATHRONE, vystúpi stálica slovenského death metalu DEMENTOR, Bratislava vyšle spolky OROS, ADACTA či RADIATION a mnohé iné.

Zdroj: Mrkva

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←