Finálový večer Wacken Metal Battle sa vydaril, na Wacken posielame kapelu z východu

Zdieľať

Nad Zvolenom svietilo slnko, no vo Zvolene, konkrétne v Dome kultúry železničiarov, to značne potemnelo. Nielen outfitmi fanúšikov obsadzujúcich miesta pod pódiom, ale aj hudbou, ktorá hrala. V utorok 30. apríla tam totiž vrcholila súťaž Wacken Metal Battle, ktorej víťaz sa predvedie na nemeckom festivale Wacken.

Ako povedal Rudi Rus, jeden z členov poroty a moderátor finálového večera, v prvom kole sa do súťaže prihlásilo viac ako 60 slovenských kapiel. Porota z nich vybrala semifinálovú dvanástku rozdelenú na šestice – jednu v Divízii Západ a druhú v Divízii Východ. Zo semifinálových kôl ďalej postúpila finálová šestka.

Kapely sa vo Zvolene predviedli v poradí podľa počtu bodov získaných v semifinále. Shattered Mind, Patriarcha, Besna, Wayd, Etterna aj Castaway predviedli výkony na vysokej úrovni. Všetky ukázali, že vedia, čo robia, aj keď každá trochu iným spôsobom, a hlavne, že to, čo robia, aj milujú. Zaplnený Dom kultúry ŽSR si vychutnával každú minútu a každú notu. Hlavne fanklub Etterny to roztočil tak, ako sa na kvalitný metalový koncert patrí.

Krátko po polnoci pristúpili Rudi Rus spolu so spisovateľom Jurajom Červenákom k vyhláseniu výsledkov. Tretie miesto obsadila kapela Patriarcha, druhé miesto patrilo Besne. Aj keď tieto kapely nevyhrali účasť na Wackene, odniesli si aspoň poukážky na nákup vo zvolenských hudobninách.

Prvé miesto nakoniec získala Etterna, ktorá predviedla modernú a dynamickú šou. Keď takú odpáli aj na Wackene, Slováci sa za svojich zástupcov rozhodne nebudú hanbiť.

Zvolen bol chvíľu hlavným mestom slovenského metalu a bolo to naozaj vydarené. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník Wacken Metal Battle.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←