Fedor na novom albume zhudobnili zimu v Prahe

Zdieľať

Na prelome roka vyšiel singel Šéf, ochutnávka z prichádzajúceho albumu. Nastal správny čas a kapela FEDOR vydala svoj album Zima v Prahe.

Album obsahuje 14 autorských piesní. Poslucháč si jazdou albumom užije poriadnu prehliadku rôznych štýlov. Albumu pridávajú ďalšiu dimenziu klávesy a sample doplnené talentovaným hudobníkom z Michaloviec Matúšom Jackom, ktorý celý album aj zmixoval. O master albumu sa postarali čarodejníci z Audio Wizzards – SK. Backvokály do piesní naspievala Soňa Procházková.

Úvod albumu otvára titulná pieseň Zima v Prahe. Obsahuje orchestrálne sekcie, ktoré v priebehu skladby dopĺňa kapela nástrojmi s westernovým nádychom, a vyvrcholí spevným, melodickým koncom. Pieseň svojou náladou pôsobí chladno a vzbudzuje dojem zimy.

Prvá polovica albumu pokračuje v štýle pop funku reznutého grungeovými vyhrávkami. Na skladbách je počuť, že si páni dali záležať na premyslených aranžmánoch, nezvyklých konceptoch, silných chytľavých refrénoch a premyslených detailoch.

V druhej časti albumu si už kapela ide vo svojich vlastných koľajach. Poslucháč sa môže tešiť z rytmických, úderných grungeových piesní, romantického duetu so speváčkou Bechy, disko príbehu, rockových nášupov aj z vtipného songu o dobe covidovej.

Hudobníci sa držali svojich koreňov, akustická gitara hrá v pesničkách podstatnú rolu. Použili ako oceľové, tak aj nylonové struny, ktoré svojím charakterom nielen dopĺňajú, ale aj budujú dynamiku piesní. Dokazujú, že „španielka“ je stále krásny a silný nástroj.

Fotografia na obale albumu zobrazuje zimu v hlavnom českom meste z roku 1937. Každá skladba má vlastnú originálnu maľbu, ktorá je k videniu vo videu kompletného albumu na YouTube alebo na sociálnych sieťach kapely FEDOR.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←