Eufory pokračuje v predstavovaní nadchádzajúceho albumu tretím singlom

Zdieľať

Afterglow je už tretí singel z nadchádzajúceho albumu power/heavy modernistov EUFORY. Opäť odhaľuje spektrum žánrov, ktoré na svojom treťom albume pätica, niekedy nazývaná aj „slovenský Helloween“, pokrýva.

Tretí albumový zárez Fifth Dimension vyjde Martinčanom už koncom budúceho mesiaca. Po dvoch predchádzajúcich hitovskách ich aktuálne lyric video k singlu Afterglow predstavuje v inej, temnejšej a zamyslenejšej nálade.

Hon za ziskom, dávanie nesplniteľných sľubov, vytváranie bolesti. Aby sme sa cítili nažive, urobíme čokoľvek bez toho, aby sme menili svoj postoj. Blúdime v temnotách a v zacyklení. A stáva sa nám to drogou a falošným náboženstvom.

Tak nová skladba vo svojom pochodovejšom tempe, ktorý nabúrava refrén podspievaný zborom, pôsobí. Aj keď sú tu gitary stále hravé a nesú progresívny feeling, v Afterglow ubudlo „jančenie“ z predchádzajúceho singlu Day For Night a ide sa pod povrch. A to často vyžaduje čas. „Náčrt skladby som mal už dlho, len potrebovala dozrieť,“ potvrdzujú slová gitaristu Štefana, ktorý je v Eufory hlavným skladateľom.

Fanúšikovia sa ale nemusia obávať, že by, podľa Števových slov „jedna z tých menej tradičných skladieb Eufory“, na albume pôsobila ako päsť na oko a nezapadala. „Samozrejme, sme ju spoločnými silami osviežili a dali jej novší vibe, a do albumu sadla úplne geniálne,“ uvádza gitarista. Overiť si to bude možné už 31. marca, kedy album Fifth Dimension vychádza vo vydavateľstve Smile Music.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←