Draconian oznamujú nový album a servírujú prvý singel

Zdieľať

Ako skupina DRACONIAN píše na svojej oficiálnej stránke – trýznivé čakanie sa končí. Už túto jeseň totiž melancholickí Švédi vydajú svoj nový materiál, na ktorom pracovali posledných päť rokov. Pochmúrne upršané dni vám tak od 30. októbra bude môcť spríjemňovať desať celkom čerstvých skladieb z novinky, ktorá dostala názov Under A Godless Veil.

Nahrávka je nástupcom úspešného albumu Sovran, na ktorom kapela prvýkrát predstavila svoju terajšiu speváčku Heike Langhans z Juhoafrickej republiky a je zároveň aj ich siedmym radovým albumom.

draconian under a godless veil novy album prorocker

Under A Godless Veil je vôbec najrozmanitejším albumom, aký sme kedy stvorili. Je inšpirovaný  hudbou, ktorá je Johanovi (gitarista) najbližšie k srdcu, a to všetkým od tradičného doomu až po gothicrockové kúsky. Niektorí možno nové skladby budú opisovať ako vycibrenejšie a hĺbavejšie. Do finálneho mixu sme pridali aj ambientné prvky, avšak bez toho, aby zatienili tradičné charakteristiky, ktoré Draconian definujú. Andersova lyrika odráža jednotlivé kompozície a je nejednoznačnejšia, no zároveň decentnejšia, pričom prijíma filozofiu gnosticizmu priamejším spôsobom. Dalo by sa povedať, že Under A Godless Veil je aktom rozjímania o živote, o smrti a pamätaní na to, kým sme, v zvláštnom, drsnom svete ďaleko od domova.“

Prvou ukážkou nových skladieb je singel s názvom Lustrous Heart, z ktorého je zrejmé, že skupina nemieni upustiť od drsnejších pasáží. Do popredia sa dostáva agresívny growl Andersa Jacobssona, zatiaľ čo ženský vokál od Heike mu sekunduje a zjemňuje celkový dojem z temného motívu.

Draconian – Under A Godless Veil:
1. Sorrow Of Sophia
2. The Sacrificial Flame
3. Lustrous Heart
4. Sleepwalkers
5. Moon Over Sabaoth
6. Burial Fields
7. The Sethian
8. Claw Marks On The Throne
9. Night Visitor
10. Ascend Into Darkness

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←