Deep Purple odďaľujú dôchodok novým albumom

Zdieľať

Niektoré rockové ikony sú na scéne už skutočne úctyhodný čas. Až sa človek sem-tam bojí, že koncert, na ktorom sa nachádza, je možno posledný. Ale potom takáto nezničiteľná kapela opäť ohlási nový album a ďalšie turné a vy si na chvíľu vydýchnete.

Presne to je prípad britskej legendy DEEP PURPLE, ktorá je na scéne už vyše pol storočia a tento rok vypustí do sveta svoj neuveriteľný dvadsiaty prvý štúdiový album. Novinka Whoosh! príde na pulty 12. júna prostredníctvom earMUSIC. Do svojej zbierky si môžete pridať CD+DVD mediabook. Táto verzia zahŕňa záznam z vystúpenia kapely na Hellfeste v roku 2017 a hodinový rozhovor s basgitaristom Rogerom Gloverom a producentom Bobom Ezrinom. Z limitiek máte na výber aj dvojitý vinyl s DVD alebo box set.

Mottom kapely počas nahrávania svojej novinky, obsahujúcej trinásť skladieb, údajne bolo vrátiť Deep späť k Purple. „Použili sme všetko, čo robí celú kapelu šťastnou. Vrátane Boba Ezrina. Vždy sme si užívali robenie muziky a neuveriteľný luxus takého lojálneho publika,“ hovorí gitarista Steve Morse.

K albumovej novinke u Deep Purple patrí aj rozsiahle turné po Európe. Z doposiaľ zverejnených dátumov to ale majú slovenskí fanúšikovia najbližšie 3. a 4. júla do Rakúska (Sperken a Eisenstadt) a 14. októbra do poľskej Lodže. Ostáva nám pevne veriť, že kapela ešte pridá aj zastávky o čosi bližšie k nám.

Deep Purple – Whoosh!:
1. Throw My Bones
2. Drop The Weapon
3. We’re All The Same In The Dark
4. Nothing At All
5. No Need To Shout
6. Step By Step
7. What The What
8. The Long Way Round
9. The Power Of The Moon
10. Remission Possible
11. Man Alive
12. And The Address
13. Dancing In My Sleep

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←