Čo ponúkne tohtoročný jarný Metal Unleashed?

Zdieľať

Tradície sa majú dodržiavať. A výnimkou nie sú ani tie naše, domáce, ale hlavne metalové. Preto ani tento rok nebude chýbať jarná verzia METAL UNLEASHED pod záštitou Levičanov ACHSAR. Tentokrát padne na sobotu 4. apríla. Miesto však zostane nezmenené, už klasicky to bude v klube Erko v Leviciach.

Zimná verzia bola v znamení slovenských kapiel. Na letnej to pre zmenu poriadne rozbalia zahraničné mená. Teda, až na Achsar, tí, samozrejme, ako organizátori nemôžu chýbať. Táto zostava sa dá žánrovo zaradiť medzi skupiny, ako sú Ensiferum či Korpiklaani. Práve s Korpiklaani majú za sebou aj spoluprácu, z ktorej vzišli výborné výsledky, napríklad v podobe skladby Loud And Proud.

Okrem domácich zástupcov na tomto ročníku vystúpia dve maďarské a jedna slovinská banda. Slovinci DARK SPHERE hrajú symfonický black metal s tematikou záhad, rôznych temných príbehov a v neposlednom rade aj prírody. Doposiaľ majú na konte tri albumy s plnou dĺžkou a jedno EP, pričom práve EP je najčerstvejším prírastkom do ich diskografie. Volá sa Gemini a vydali ho minulý rok.

Podobného hudobného rázu sú aj NIGROMANTIA, ktorí rovnako pochádzajú z blackmetalových vôd, či prípadne z tých melodicko-deathmetalových. Tí však pre zmenu majú na konte zatiaľ iba jediný plný album z roku 2012 Inherited Burden. Pred ním sa však o slovo hlásili aspoň prostredníctom jedného EP a dema z rokov 2011 a 2009.

A nakoniec sa presunieme i k tomu death metalu s ANGERSEED, ktorí uzatvárajú tohtoročnú zostavu jarného Metal Unleashed. Aj oni majú na konte iba jeden album z roku 2016 The Proclamation, ale zato dve demá a dve EP.

Ako vidieť, tentokrát si na akcii prídu na svoje hlavne blackmetalové duše. Ale opäť to vyzerá na parádnu akciu. Veď na Metal Unleashed to ani nemôže byť inak. Rodinná atmosféra malého klubu, kde máte okamžite pocit, že všetci naokolo sú vašimi dobrými známymi, kamarátmi či susedmi, je na nezaplatenie.

METAL UNLEASHED
4. apríl 2020
Klub Erko, Levice
FB udalosť

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←