Bývalý bubeník Guns N‘ Roses pripravuje autobiografiu

Zdieľať

MATT SORUM vydáva autobiografiu. Tá nesie názov Double Talkin‘ Jive: True Rock ‚N‘ Roll Stories From The Drummer Of Guns N‘ Roses, The Cult, And Velvet Revolver a mala by vyjsť na konci leta, najneskôr na jeseň. Prvotne však bolo jej vydanie plánované na apríl.

Bývalý bubeník Guns N‘ Roses bol hosťom v šou We Are Hear’s In A Lonely Place With Matt Pinfield, kde uviedol, že písanie tejto knihy bolo pre neho katarziou a pracoval na nej takmer tri roky. Pôvodne ju mal predstaviť počas hosťovania ako bubeník v New Yorku už 7. apríla v šou Late Night With Seth Meyers. Matt dokonca plánoval aj turné spojené s predstavením jeho autobiografie. Plán bol však nakoniec posunutý.

„Pašovanie kokaínu, prestrelky a nikdy nekončiace večierky. Double Talkin‘ Jive od Matta Soruma možno opísať ako autobiografický ekvivalent filmu Blow. No namiesto toho, aby sa stal pašerákom drog, sa stal Matt Sorum svetoznámym bubeníkom v Guns N‘ Roses, Velvet Revolver a The Cult. Sorum odchádza zo strednej školy, pretože chce byť hudobníkom, no musí začať predávať trávu, aby si dokázal zarobiť na živobytie. Neskôr z rovnakých dôvodov pašuje veľké množstvá kokaínu. Po tom, čo dostáva šancu hrať v kapele The Cult, je Sorum konečne schopný uživiť sa ako bubeník. O rok neskôr ho Slash a Duff McKagan nahovárajú, aby sa pridal ku Guns N‘ Roses, čo úplne zmení jeho život. Matt podrobne rozpráva aj o postupnom páde skupiny, keď sa Axl Rose začína objavovať v nahrávacom štúdiu čoraz sporadickejšie, niekedy vôbec. Následne spoločne so Slashom, Duffom McKaganom, Daveom Kushnerom a Scottom Weilandom zakladajú Velvet Revolver, no po náhlom odchode Scotta Weilanda opúšťa Velvet Revolver aj Matt a pripája sa k Motörhead. S nimi odohrá americké turné, po ktorom zakladá svoj vlastný projekt Kings Of Chaos. Mattovo pôsobenie v úlohe profesionálneho bubeníka je sprevádzané s bojom so závislosťou na kokse a stretnutím svojej priateľky Ace Harper, ktorá mu pomáha s abstinovaním. Autobiografia Matta Soruma, ktorá vznikla spoluprácou spisovateľov Leifa Erikssona a Martina Svenssona, sa vyhýba všetkým obvyklým klišé, ktoré môžete nájsť v takýchto knihách,” píše v oficiálnej anotácií vydavateľstvo Chicago Review Press.

Zdroj: blabbermouth.net

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←