Blackmetaloví NĀV vydávajú úspešný album Arcizlo na vinyle

Zdieľať

Debut Smrtci mal výbornú odozvu. Druhý album Arcizlo z roku 2020 len potvrdil, že na blackmetalovej scéne vyčíňa ďalšia veľmi zaujímavá kapela, ktorá sa rýchlo derie medzi českú elitu. Nahrávku NĀV práve vydávajú aj na vinyle.

„Vinyl je asi najklasickejším formátom, zároveň je ale ťažké dosiahnuť až na jeho výrobu. Oba albumy sme preto vydali na kazetách a dúfali, že možno niekto neskôr prejaví záujem o vydanie LP,“ vysvetľuje gitarista a spevák Ivarg. „Prvým impulzom pre LP edíciu Arcizla bol Balda z The Barakos, ktorý nám povedal, že by do časti vydania zainvestoval. Slovo dalo slovo, pričom sme onedlho na to oslovili aj MetalGate a Naše desky. Obe vydavateľstvá súhlasili, že do toho pôjdu tiež. Dohoda všetkých strán bola bez komplikácií, je radosť s nimi spolupracovať.“

Z vyššie uvdeného vyplýva, že vinylovej verzii na svet pomohli hneď tri spolupracujúce vydavateľstvá: MetalGate, Naše desky a The Barakos. „Vzhľadom ku kvalitám Arcizla bolo len otázkou času, kedy sa tento titul, ktorý fyzicky vyšiel len na MC, dočká ďalšej inkarnácie. Album pozbieral pochvalné kritiky široko-ďaleko a jednoznačne potvrdil, že sa NĀV iba s dvoma doskami podarilo dostať medzi to najlepšie, čo český black metal momentálne ponúka,“ hovorí Ondřej Šmejkal z MetalGate.

Že nahrávka mala vynikajúcu odozvu, potvrdzuje i Ivarg: „Počúval a čítal som len samú chválu, čo nám robí veľkú radosť. Aj štvrté miesto v ankete Břitva vo svojom žánri potešilo. Hudba síce nie je šport, ale ako ocenenie našej práce to naozaj zahreje.“

Album bol natočený behom roku 2020 v Low Resolution Studio v Jindřichově Hradci, a to v zostave Ivarg, Hrom a Herm. MC vyšla 13. septembra 2020. LP verzia tak vychádza takmer po roku. Vinyl je k dispozícii v dvoch farebných vydaniach (čierna a oxblood červená). Pod grafikou je podpísaný Ivarg a autorkou výtvarných motívov je Kera Uno.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←