Besna sa chystá Bratislave predstaviť Bipolar Architecture

Zdieľať

Besna Promotion sú koncerty organizované bratislavskou kapelou BESNA, ktorá sa aktuálne venuje písaniu novej hudby. V sobotu 24. februára však predstaví v bratislavskom klube Pink Whale kapelu BIPOLAR ARCHITECTURE sídliacu medzi Istanbulom a Berlínom, ktorá pod značkou Pelagic Records vydala 2. februára svoj druhý album Metaphysicize – nádherne dizonantný stret polčasu rozpadov ľadovcov, polyrytmickej post-rockovej atmosféry a blackmetalového zavýjania.

Foto: Besna

Zmiešaním klasickej deathmetalovej agresie so špičkovou produkciou, Bipolar Architecture vytvorili rovnováhu zvuku, ktorý je surový a extrémny, ale aj jemný, rafinovaný a poddajný zároveň. Metaphysicize vydali dva roky po Depressionland, impozantnom dlhohrajúcom debute, ktorý spájal prvky blackened metalu a panoramatickej post-rockovej atmosféry.

Spolu s nimi vystúpia progressive metalisti z Novej Dubnice MORNA – držitelia dvoch Rádiohláv za nahravky Nuisance a Sentient Cultist v kategórii Hard&Heavy, ktorí sa stihli predstaviť aj na festivaloch ako Wacken či Brutal Assalut. Štvorčlenné zoskupenie má na konte už tri albumy, ktorými dokazuje slovenskej metalovej scéne, že temný growlujúci death metal, ambientné rozľahlé scenérie či progresívne vybrnkávačky s čistým spevom idú spolu ruka v ruke a dajú sa pútavo kombinovať.

Mladučkí NEROFLUXUS sú nová krv na bratislavskej metalovej scéne pozostávajúca aj z členov kapiel ako Seks alebo Junkfish. Ich nespútaný alternatívny prog metal, ktorý experimentuje aj ďalšími post-žánrami hudby, vytvára vskutku originálnu paletu zvukov.

Zdroj: Besna

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←